Smršť před Budějovicemi

Statistická smršť
ÚT 20. 11. 2001
Víte, že Znojmo doma Budějovice ještě nikdy neporazilo? A že nejlepším střelcem v historii vzájemných zápasů je David Havíř? A že dres Jihočechů oblékalo hned pět současných Orlů? <b>Totální statistický a novinkový servis před zápasem Znojmo - Budějovice přináší hokejová smršť!</b>
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo-České Budějovice

Bilance
1999-002000-012001-02
26/9 CEB-ZNO 2-2
7/11 ZNO-CEB 2-2
7/1  CEB-ZNO 4-4
22/2 ZNO-CEB 1-4
19/9  ZNO-CEB 3-5
27/10 CEB-ZNO 0-3
5/12  ZNO-CEB 2-3
2/2   CEB-ZNO 2-3
5/10  CEB-ZNO 4-1

Celkem 9-2-3-4 23-23, po třech počátečních remízách začínají mít navrch Budějovice. Vzácně vyrovnané je vzájemné skóre. Orli doma zatím získali ze čtyř zápasů jediný bod! V posledním měření sil v Táboře byly Budějovice jasně lepší.

České Budějovice mají v současné době dobrou formu, za posledních pět kol mají nejlepší bilanci z celé extraligy. V posledním zápase doma porazily Havířov 3-2, předtím venku jasně přehrály Karlovy Vary 4-0. Znojmo doma v pátek udolalo Vítkovice (byla to již jejich čtvrtá výhra v poměru 3-2 v sezóně), v neděli však nestačilo na suverénní Zlín.

Kanadské bodování
1 Petr Sailer  22 21 (11+10)
2 Martin Štrba 22 20 (10+10)
3 Luboš Rob    22 16 (6+10)
4 Peter Bartoš 15 13 (10+3)
5 Roman Horák  22 12 (4+8)

Pravděpodobná sestava
Mařík - Čierny, Vaněček, Nedoma, Zubíček, R. Suchánek, Krajíček - Sailer, Kořínek, Štrba - Rob, Horák, Bartoš - Brož, J. Novotný, Šimánek - Vondrka, Michálek, Hřebejk

České Budějovice jedou
Po nemastném neslaném začátku extraligy, kdy Budějovice v táborském exilu spíše prohrávaly než vyhrávaly, se po návratu na domácí kluziště týmu začalo dařit a v současné době se pohybuje již na šesté příčce tabulky. Z té je můžou sesadit právě Orli, kteří na osmém místě ztrácí pouhé dva body. V případě výhry by se Budějovice dotáhly na pražskou Slavii.

Trable se stadionem
Budějovice to nemají v letošní sezóně jednoduché. Rekonstrukce stadionu, která měla být dokončena co nejdříve, se stále protahuje, a poté, co museli Jihočeši cestovat za tréninky po okolních městech, se sice vrátili na svůj led, ale kolem ledové plochy se nachází nefalšované staveniště. Budějovický stadion má v současné době povolenou kapacitu 1700 diváků, po rekonstrukci by toto číslo mělo stoupnout až na sedm tisícovek. Kdy to bude, však nikdo neví...

Návraty týmu prospívají
Do budějovického týmu se ze zámoří vrátil slovenský útočník Peter Bartoš a právě s jeho návratem je spojován začátek budějovického tažení na vyšší příčky tabulky. Bartoš vstřelil za 15 zápasů deset branek a na další tři přihrál. Další posila Petr Kořínek, kterého klub získal z Plzně výměnou za Kamila Brabence, se postavil do středu prvního útoku a oproti svému bývalému působišti výrazně ožil.

Orlí posily
Ve víkendových zápasech poprvé nastoupily za Orly nové posily Petr Folta a Václav Král, na křídle s uzdraveným Zbyňkem Mařákem. Gólově se však zatím neprosadily, jediný bod si zapsal zatím jen za jednu přihrávku Zbyněk Mařák. Obránce Václav Benák, který přišel do Znojma před měsícem, se pomalu začíná zapracovávat do týmu a ukazuje, že je opravdu velkým talentem. Miroslav Barus vsítil ve Zlíně už svůj třetí gól v dresu Orlů a ukazuje, že je nejen dobrým bránícím křídlem, ale umí i zakončovat.

Probuzení Pazourkova útoku
S příchodem Miroslava Baruse zvýšil svou aktivitu také útok Davida Pazourka. V reprezentační přestávce Pazourka s Procházkou trenéři kritizovali, že neodvádí týmu tolik, co by měli. Oba dva si spolu s Barusem vzali kritická slova k srdci a David Pazourek zaznamenal za dvě víkendová utkání 5 kanadských bodů, což je více než v celém dosavadním průběhu ligy.

Budějovičáci ve Znojmě
Na jihu Čech má z kádru Orlů kořeny hned několik hráčů. Brankář Oldřich Svoboda a obránce Karel Soudek sehráli v budějovickém dresu převážnou část své kariéry před příchodem do Znojma, z Budějovic pochází také čerstvé orlí posily Václav Benák a Václav Král. Dres Motoru oblékal při své pouti extraligou také Miroslav Barus.

Bilance hráči Orlů vs Č.Budějovice:
jméno     Z G A B
Pucher    9 2 6 8
Uram      6 2 5 7
Heš       9 3 2 5
Havíř     8 4 0 4
Vorel     8 3 0 3
Soudek    9 2 1 3
Jakeš     7 1 2 3
Plášek    7 1 1 3
Procházka 9 1 2 3
Pazourek  9 0 3 3

Kudrna    4
Svoboda   4

Všech devět zápasů sehráli Pucher, Heš, Soudek, Procházka, Kumstát a Pazourek.

První smršť před zápasem s Vítkovicemi a Zlínem