Smlsnou si Orli na Kohoutech z Olomouce?

ÚT 28. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Naposledy v tomto kalendářním roce se rozezvučí stěny znojemského zimního stadionu soubojem první hokejové ligy. Fanoušci se tentokrát mohou těšit na soupeře z nejzajímavějších – olomouckou Moru. Utkání dvou sousedů v tabulce slibuje napínavou podívanou. Který z týmů vstoupí do nového letopočtu s vítězstvím v zádech? Moravské derby odstartuje hlavní arbitr ve středu v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Po ne zcela vydařeném úvodu sezóny se Olomouc naladila na vítěznou vlnu, především díky bodově úspěšnému listopadu se vyhoupla na přední pozice prvoligové tabulky. Hanáci si účast v play-off zajistili s předstihem, konec základní části tak mohli sledovat v poklidu.

Kohouti vstoupili do nadstavbové části smolnou prohrou v prodloužení s Hradcem Králové. Hokejisté Mory vedli již 3:1, nakonec však utkání ve třetí třetině ztratili. V pozici druhého gólmana se na střídačce objevil Martin Prusek, který do mužstva přišel na střídavé starty z Vítkovic. Spolupráce s extraligovým klubem přivedla na olomouckou střídačku také útočníka Ondreje Šedivého. Ani příchod Pruska neotřásl pevnou pozicí Štefana Žigárdyho v brankovišti. Maskovaný muž patří s průměrem 2,31 gólu na zápas a s úspěšností 92,22% k těm nejvytíženějším.

Druhý nejproduktivnější hráč Mory Radim Kucharczyk

Defenzivním řadám Olomouce vévodí Martin Vyrůbalík (4 + 8) a Jakub Bartoň (3 + 7), oba dva beci prozatím nevynechali jediný zápas. Mezi útočníky se nejvíce prosazují Milan Ministr (9 + 13) a Radim Kucharczyk (5 + 11), druhý jmenovaný je současně nejtrestanějším hráčem. Poslední dvě utkání se v červenobílém dresu objevuje také Radek Meidl, který byl před sezónou z kádru vyřazen.

Mužstvo trenérů Petra Fialy a Jana Tomajka je pro Znojmo příjemným soupeřem. V minulém ročníku dokázali Orli vždy svého moravského rivala porazit. V letošním prvním měření sil se ze svého vzájemného premiérového vítězství v prodloužení radovali Hanáci. V domácím prostředí však opět dominovali hráči z jihu Moravy, po dvou bezgólových třetinách nakonec tři body vykřesali svými přesnými zásahy Plášek, Štach a Haman.

Z kabiny Orlů

Petř Přikryl v sezóně 2004/2005

Velmi překvapivé tři body z Chomutova přivezli svým příznivcům znojemští hráči. Opožděný vánoční dárek posunul svěřence Karla Soudka na sedmé místo v tabulce. Utkání v Chomutově měli Orli plně ve své režii, již v polovině první třetiny se prosadil Adam Havlík. Ve druhé třetině zvýšil náskok Richard Jarůšek a vítězství 3:1 pečetil do prázdné brány Aleš Staněk.

Do sestavy se po delší odmlce vrátil obránce Tomáš Klimeš. Na střídačce se objevil také Tomáš Hradecký, který však do zápasu nezasáhl. Naopak s mužstvem na sever Čech neodcestovali Lubomír Štach a Martin Podešva. Znojemskou svatyni tentokrát strážil Petr Přikryl, jenž si tak připsal první střídavý start v barvách Orlů.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Přikryl - Rangl, Stehlík, David, Lattner, Klimeš, Kolafa, Pospíšil - Staněk, Trojan, Havlík - Říha, Beroun, Vyletelka - Jarůšek, Bartoš, Komínek.

HC OLOMOUC: Žigárdy - Bartoň, Vyrůbalík, Mikel, Janáček, Nedbálek, Lhotský, Ondrušek - Šedivý, Ministr, Řípa - Kucharczyk, Domin, Haluza - Černý, Brančík, Polodna - Meidl, Coufal, Pekr - Haas.

Další zápasy 32. kola

Havlíčkův Brod - Jihlava