Skvělá zpráva pro Orly! Jan Lattner podepsal nový kontrakt

Aktuální zprávy
ST 18. 6. 2014
Jeden z klíčových hráčů A-týmu a odchovanec znojemského hokeje Jan Lattner se dohodl s vedením Orlů na nové smlouvě. Dvouletý kontrakt s roční opcí podepsal čtyřiadvacetiletý hokejista ve středu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Lattner patří mezi největší hvězdy současného týmu. Znojemský odchovanec se přes mládežnické kategorie vypracoval v oporu juniorského výběru. Na konci sezóny 2008/09 si připsal dva extraligové starty za seniorské mužstvo Orlů a hned v tom prvním proti Českým Budějovicím vstřelil první gól v nejvyšší soutěži.

Jan Lattner s prezidentem klubu Pavlem Oherou

V dalších sezónách si vybudoval pevnou pozici v prvoligovém kádru mužů. V sezóně 2010/11 byl při velké marodce přesunut na post útočníka, kde potvrdil své kvality a v útočných řadách vydržel až do závěru sezóny. Právě jedinečná univerzálnost zdobí Lattnerův hokejový projev, jenž se po přesunu do mezinárodní EBEL naplno rozvinul.

V sezóně 2012/13 s 19 vstřelenými brankami více jak zdvojnásobil svůj gólový příspěvek z předchozího roku, v nedávno skončeném ročníku mu 22 tref vyneslo pozici nejlepšího střelce týmu. Vynikající výkony a buldočí zarputilost neunikly pozornosti zahraničních týmů včetně lotyšské Rigy, kde v dubnu absolvoval zkoušku, přesto Lattner zůstává ve Znojmě.

„Je to klíčový hráč našeho týmu a jsme velmi rádi, že se nám jej podařilo udržet,“ potvrzuje sportovní manažer Rostislav Dočekal. „Podepsal dvouletý kontrakt, počítáme i s roční opcí. Jsme dohodnuti, že pokud by přišla lukrativní nabídka pro klub i hráče, Honzu uvolníme. Počítáme ale s tím, že v blízké budoucnosti bude právě on společně s Adamem Havlíkem klíčovým hráčem a tváří mužstva,“ dodává.

» Hráčská karta Jana Lattnera