Orli Znojmo Orli Znojmo

Semifinále je tu! Sérii začne Znojmo doma

Semifinále je tu! Sérii začne Znojmo doma

Poslední čtvrtfinálové kolo přiřklo Orlům za soupeře pro další část vyřazovacích Linz. První duel se odehraje v neděli a Znojmo bude chtít navázat na svoji skvělou sérii čtyř výher v řadě. Nenechte si to ujít a přijďte fandit! Úvodní buly je naplánováno na 17:40.
» Hvězda soupeře
Michael Ouzas byl po základní části druhý nejlepší gólman v lize, v play-off mu však patří až osmá pozice.

Znojemští hokejisté předvedli ve čtvrtfinále impozantní výkon. Po dvou nevydařených zápasech se dostali do obrovské pohody, díky které porazili svého soka čtyřikrát v řadě a vybojovali si historický postup do další fáze play-off. Do ní budou vstupovat jako vůbec nejlepší tým EBEL, co se týče vítězství na domácím ledě. V letošní sezóně zvítězili před domácími fanoušky v 21 zápasech z celkem odehraných 27.

Semifinálová série bude reprízou dva roky starého čtvrtfinále. V něm Linz vyřadil Orly 4:1 na zápasy. Bylo to ovšem naposledy, co Black Wings na znojemském ledě zvítězili. Během uplynulých dvou let tu odehráli šest duelů a získali v nich pouze jediný bod za prohru v prodloužení!

Leckdo by si mohl myslet, že je letošní prolomení čtvrtfinálového prokletí pro Znojmo vrcholem. Ačkoliv došlo ke splnění předsezónního cíle, Orli se s tím nehodlají spokojit a vyhlíží boj o samotný titul. K němu vede ještě dlouhá cesta. Svěřenci Jiřího Režnara to dobře vědí a jsou hladoví po úspěchu. Pokud budou pokračovat v nastolené taktice, pak mají velkou šanci uspět.

Nebezpečí na cestě za snem ale představují přesilové hry soupeře. Linz v nich dokáže být ohromně smrtící, což předvedl i proti Bolzanu. Více než každá čtvrtá početní výhoda skončila brankou. "Linz je velmi nebezpečný v útoku a má nejlepší přesilovku v lize. Budeme se snažit vyvarovat trestům a hrát naši aktivní hru jako v posledních zápasech," prozrazuje kouč znojemské lavičky Jiří Režnar.

Příznivci, kteří nebudou moci sledovat utkání přímo na tribunách znojemského stadionu, mohou zápas vidět také v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5 nebo na internetovém streamu mediálního partnera klubu Playo.tv. Utkání přenáší živě i kamery rakouské Servus TV.

Informace o vstupenkách na první semifinálový zápas naleznete pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
31 14 10 4 3 118:96

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
konečná pozice v tabulce 2. 5.
body 20 16
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 2:5
Znojmo – Dornbirn 5:2
Dornbirn – Znojmo 2:3p
Linz - Bolzano 3:2p
Bolzano - Linz 4:6
Linz - Bolzano 2:3
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 9 bodů (6 + 3) Fabio Hofer, 8 bodů (6 + 2)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 6 bodů (0 + 6) Brett Palin, 4 body (1 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (87,8 %)
Jan Lukáš (94,3 %)
Michael Ouzas (90,6 %)
využití přesilovek 16,7 % 26,9 %
úspěšnost oslabení 81,5 % 90,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragic, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Biro – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Číp, Podešva, Lattner – Šedivý, Bartoš, Rehuš – Beroun.
Ouzas – Piche, Dorion, R. Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.

Související články

Aktuální zprávy
čt 17. 3. 2016

Vstupenky na třetí a páté semifinále v prodeji