S Třincem o postup do finále poháru

ČT 28. 8. 2003
Z n o j m o - V poháru dosud neporažený Třinec bude soupeřem Orlů v boji o postup do finále Tipsport Cupu. Právo na domácí půdu má hůře postavený celek v tabulce po základní části extraligy, a tak se semifinálové klání uskuteční na znojemském ledě - pátek 29.8. od 17.30 hod. Původně plánovaný přátelský zápas se Žilinou se nekoná.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V žádném ze šesti utkání 2. kola Tipsport Cupu nepoznali Oceláři porážku. Pouze remíza se Zlínem jim zkazila stoprocentní bodovou úspěšnost. Ve skupině se utkali ještě s dalším extraligovým celkem, týmem ze Vsetína, a prvoligovou Opavou. Opavu jasně přehráli výsledky 7:2, 8:1, Vsetín (loňský soupeř Orlů ze semifinále poháru) porazili 5:3, 2:0. Se zlínským týmem v prvním utkání remizovali 4:4 a v dalším předvedly oba celky přestřelku divokého zápasu, ve které padlo celkem 15 branek a Třinec zvítězil těsně 8:7.

I přes odchod loňského nejlepšího střelce extraligy Jana Marka a třetího nejlepšího obránce loňského ročníku nejvyšší soutěže Libora Procházky jeví se Třinec jako velice kvalitní tým stojící především na osobnosti Richarda Krále – vítěze kanadského bodování extraligy. Šanci v týmu ale dostávají i třinečtí junioři, kteří jsou úřadujícími vicemistry juniorské extraligy. Kvalitu týmu dokládá nominace Václava Pletky do reprezentace českého týmu na nadcházející Česká pojišťovna Cup v Pardubicích.

Znojemský tým by určitě rád zopakoval loňský postup do finále, což potvrzují i slova znojemského trenéra Pavla Pazourka: "Samozřejme se budeme snažit vyhrát, jde o prestiž. Zápas to ale nebude lehký, Třinec je silné mužstvo. Budeme postrádat Marka Urama, který měl dopředu domluvený zákrok u zubaře (původně měl být přátelák se Žilinou, a tak jsme jej uvolnili), ale se sestavou se stejně ještě bude určitě hýbat, takže se nic neděje. Opravdovou sílu a správné složení mužstva prověří stejně až soutěž samotná."

Vzájemné zápasy Znojma a Třince vždy přinášely kvalitní útočný hokej. Třinec v přípravě vylepšil svoji pověst smolaře na cizí půdě a určitě se bude chtít svojí ofenzívou prosadit i ve Znojmě. Znojemskému týmu zase hraje do karet výhoda vlastního publika, které je schopno svůj tým hnát dopředu.