Orli Znojmo Orli Znojmo

S Orly vyjel na led i brankář Nashville Predators Tomáš Vokoun

S Orly vyjel na led i brankář Nashville Predators Tomáš Vokoun

Z n o j m o - Reprezentační jednička českého týmu na letošním mistrovství světa Tomáš Vokoun absolvuje přípravu na ledě se znojemským týmem. V případě stávky v NHL by nastoupil do branky Znojma. První trénink byl náročný pro všechny, což potvrzuje i zkušený gólman z NHL.
Jak jste prožil první trénink?
Je to vždycky hrozně náročné, protože ten organismus na to není zvyklý. Vůbec se to nedá srovnat s nějakým běháním a zátěží z přípravy. Když vyjedete poprvé na led, tak ty pohyby jsou úplně jiné. Ale na první trénink jsem se cítil dobře, zabruslil jsem si. První tréninky jsou vždycky hlavně na to, aby si člověk zvyknul, vyzkoušel si práci s hokejkou, dal se trochu dohromady, zkoušel trochu reagovat. V přípravě si hlava odvykne od těch základních návyků, které jsou pro brankáře důležité.

Venku panuje tropické vedro. Jak jste to snášel?
Bylo opravdu velký horko, hlavně se to odrazilo na kvalitě ledu, ale nebylo to nějak zásadní.

Když jste se jel napít, hlasitě jste si oddechoval. Bylo to tak těžké?
V jednu chvíli jsem se tam taky pěkně zatavil, ale celkově to dnes nebylo špatný.

Nastoupil jste s Orly rovnou na led. Znáte se z dřívějška s některým z hráčů?
Znám tady spoustu kluků. Už jsem tady trénoval loni. Znám se dobře s Kuchardou, Bičánkem, Benákem, Přikrylem, takže jsem tady skoro v domácím prostředí. S tím ale nemá žádný hokejista problémy. Třeba v Nashvillu jsme tam zůstali tři, kteří tam hrajeme už dlouho, a zbytek mančaftu se obměnil.

Máte nějaké zprávy o případné stávce v NHL?
Nemám žádné zprávy a myslím si, že se to stejně do patnáctého září nebude řešit. Kdyby stávka nebyla, tak bych byl jenom rád. Ale jde to úplně mimo moji kontrolu. Připravuju se normálně, hlavně teď na Světový pohár. Chci být dobře připraven a je úplně jedno, jestli budu chytat první zápas sezóny v Nashvillu nebo ve Znojmě. Pro mě to není žádný rozdíl.