Rozjeté Znojmo narazí na lídra tabulky

SO 28. 9. 2019
Venkovní trip západním Rakouskem zakončí Orli v sobotu večer na ledě současného lídra tabulky, Salzburgu. Red Bull má o tři body a jeden zápas na kontě více než Znojmo, které má nyní na kontě tři výhry v řadě. Utkání začíná v 19:15.

Salzburg po sérii neúspěchů, což je v rámci organizace Red Bullu prakticky cokoliv jiného než titul, sází mnohem více na vlastní odchovance elitní mládežnické akademie a dává prostor rakouským mladíkům, samozřejmě po boku zahraničních hvězd. Tato sázka zatím vychází, po pěti kolech zůstává Salzburg jediný, kdo neprohrál v základní hrací době.

Orlům se ale také daří. Po porážce v úvodním duelu přišly tři výhry v řadě, ta poslední v pátek na ledě Dornbirnu. O dvanáct vstřelených branek týmu se postaralo devět různých hráčů, což ukazuje na vyrovnanost kádru. Ten nyní čeká dosud asi nejtěžší prověrka. "Nebude to jednoduché, ale věříme si. Máme v zádech páteční tříbodové vítězství, to nás povzbudí," věří útočník Tomáš Svoboda.

Statistické okénko

• Salzburg v dosavadních pěti odehraných zápasech pokaždé bodoval, naposledy porazil v pátek Graz 3:1.
  • Oba celky se spolu dosud utkaly 46x, ve 24 případech se z vítězství radoval Red Bull.
  • Salzburg vyhrál 12 z posledních 15 utkání, ale 2 z posledních 3 přinesly vítězství Orlům.
  • Dva hráči Znojma bodovali dosud v každém utkání: Anthony Luciani a Tomáš Svoboda.
  • Ve všech čtyřech duelech letošní sezóny vstřelilo Znojmo tři branky.
  • Utkání budou v rámci výměnného programu řídit dva dánští rozhodčí: hlavní Reimer a čárový Ankerstjerne.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Manuel Nikolić, Jonas Reimer
Čároví rozhodčí:Albert Ankerstjerne, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Gago, McRae, Berisha – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Bowles.
EC Red Bull Salzburg:Lamoureux – Viveiros, Pallestrang, Schreier, Regner, Jakubitzka, Joslin, Zündel, Klöckl – Raffl, Herburger, Hughes – Holloway, Rauchenwald, Kolarik – Huber, Baltram, Feldner – Pilloni, Schiechl, Hochkofler.