Rozbíhají se soutěže dorostu

Dorostenecký hokej
PÁ 11. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští dorostenci hrají druhou nejvyšší soutěž. Od letošní sezóny jsou dvě kategorie dorostu – mladší a starší. Mladší dorostenci dříve patřili do 9. třídy. Zatímco mladší dorost má už svůj první zápas za sebou, starší začínají tuto neděli.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Liga staršího dorostu je rozdělena do tří skupina A, B, C, přičemž Znojmo patří do skupiny C, která je obsazena 14 mužstvy. V první části se v této skupině hraje dvoukolově. Poté následuje druhá část, ve které hrají mužstva na 1. – 8. místě a 9. – 14. místě dvoukolově. Vítěz skupiny postupuje do kvalifikace o extraligu. Poslední tři týmy sestupují do soutěží krajů. Liga staršího dorostu je letos určena pro hráče narozené v roce 1992 a 1993.

Podobný systém je zaveden u Ligy mladšího dorostu. Také je rozdělena do tří skupiny. Znojmo je zařazeno do skupiny Východ, ve které je 11 mužstev. V první časti se hraje dvoukolově, ve druhé hrají družstva umístěna 1.- 6. a 7. – 11. dvoukolově. Body získané v první části se započítávají do druhé. Vítěz skupiny postoupí do extraligy mladšího dorostu a poslední tým sestupuje. Věkově do této hráčské kategorie náleží hráči narození v roce 1994 a 1995.

Znojemští starší dorostenci sehrají úvodní utkání na domácím ledě v neděli 13. září od 12 hodin proti Prostějovu. V tentýž den v 15 hodin začíná druhý zápas mladšího dorostu. V tom prvním podlehli 2:7 Přerovu a nyní si mohou napravit reputaci proti Frýdku Místku, který zavítá do znojemské Hostan arény.