Orli Znojmo Orli Znojmo

Roli jedničky bych si užil, říká Ondřej Kacetl

Roli jedničky bych si užil, říká Ondřej Kacetl

Znojmo - Měl by být hlavním strážcem znojemské brány. Tuto pozici si vyzkoušel už v loňské sezóně, především pak v play-off a vedl si velmi dobře. Nyní jej pravděpodobně stejná situace čeká během celé nadcházející sezóny. Řeč je o Ondřeji Kacetlovi, dvacetiletém brankáři a odchovanci znojemského hokeje. „Pokud bych měl být jednička, tak se na to určitě těším. Zatím nevím, jestli to tak opravdu bude, nechci nic zakřiknout. Každopádně bych byl moc rád. Rozhodně bych si to užil,“ netají se svým velkým přáním.

Ondro, první měsíc přípravy je téměř pryč, jak probíhal?
Určitě je to zatím hodně náročné. Těžko říct, jestli je těžší než minulý rok, ale rozhodně nám dává zabrat. Máme toho plné zuby a už teď se těšíme, až bude konec.

Můžeš porovnávat přípravu loňskou a letošní, je v něčem jiná?
Je trochu jiná v tom, že do té loňské jsme přimíchávali i hry, letos je to od začátku zaměřené na objem, až postupně se asi bude přidávat víc her a bude se více trénovat na dynamiku. Ale jinak nějaké zásadnější rozdíly nejsou.

foto
⇒  Ondřej Kacetl se spoluhráči absolvuje náročnou letní přípravu

Máš jako brankář v něčem specifický trénink?
Akorát sem tam, když je nějaká těžší posilovna, tak jdeme s Jardou Kamešem na speciální cvičení. Jsme třeba v kabině, děláme speciální brankářské cviky.

Měl jsi před sezónou nějaký nabídky z jiných mužstev?
Ne, ne. Vůbec o ničem nevím. Já mám smlouvu tady, takže jsem to ani neřešil.

Na jak dlouho máš ve Znojmě podepsáno?
Mám smlouvu do roku 2014.

Kdyby nějaká nabídka přišla, uvažoval bys o ní?
To nemám tušení. Mám smlouvu tady, takže ani nevím, jak by se to muselo řešit. Já si teď hlavně přeju chytat tady ve Znojmě a být v bráně co nejvíce.

Kostra týmu zůstala téměř beze změn, může to být plus do sezóny?
Moc změn se neudálo. Já myslím, že je to dobře. Junioři se skvěle zapracovali, prakticky už dohrávali celou loňskou sezónu, v té době tu už byl i Tonda Bořuta, který se teď zapracovává do mužstva.

Jak mezi sebe přijalo jádro týmu mladší hráče, kteří poprvé absolvují letní přípravu s A-mužstvem?
Když jsem mezi ně přišel před dvěma lety, přijali mě parádně. Myslím, že i teď to bylo podobné. Parta je výborná, v tom není vůbec žádný problém.

Jak probíhá spolupráce mezi novým trenérským duem Soudek - Stloukal?
Myslím, že spolu vychází úplně v klidu. Tréninky jsou zajímavé, mají náboj jak od jednoho, tak od druhého. Každý má svoji práci. Jako gólmani máme ještě svoji práci s Jardou Kamešem.

Dá se už teď říci, s jakými ambicemi půjdete do sezóny? (rozhovor vznikal ještě před jednáním o vstupu do EBEL - pozn. red.)
Máme mladý tým, přesto očekávám boj o špici tabulky. Určitě to bude z naší strany dravý a rychlý hokej. Každopádně si myslím, že mezi týmy bude velká konkurence, takže by to mohlo mít nějakou úroveň.

Probíhají jednání o podobě 1. ligy, soutěž opustilo Vrchlabí, nedobře to vypadá s Táborem. Máte o tomto nějaké informace?
My to nijak neřešíme. Jen jsem se díval, že některé týmy už zřejmě hrát nebudou. Nevím, jak to tam dopadne, ani mě to moc nezajímá. Až bude rozlosování, pak se teprve budeme zajímat o to, co bude dál.