Richard Jarůšek: Nebojím se rány, tak jsem do bitky šel

Rozhovory
PO 12. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Bitka. Zranění. Nemocnice. Gól. Tohle všechno stihla znojemská šestadevadesátka během necelého týdne. V úterním vyhroceném duelu proti hostům z Villachu si Richard Jarůšek vyzkoušel roli kanadského bitkaře, když svedl souboj s Benjaminem Petrikem, po kterém bohužel nedokončil zápas a musel být odvezen do nemocnice. Po nepřesných informacích, které vyvracely Jarůškův zásah do hry již v nedělním utkání, se mladý útočník opět vrátil na led a střílel góly. O tomto hektickém týdnu se mistr juniorské NOEN extraligy 2010/2011 rozpovídal po nedělním vítězném utkání s Linzem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po dlouhé bodové pauze jste vyhráli druhý zápas za sebou. Jak hodnotíš právě včerejší duel s Linzem?
Je super, že jsme vyhráli. Každý k tomu zápasu přistoupil tak, jak by měl, hráli jsme na sto procent. Bohužel jsme se nechali znovu zbytečně vylučovat, ale tentokrát jsme si s tím poradili. Ke konci nás Linz začal už trošku dotahovat, je dobře, že jsme zabrali a utkání dovedli do vítězného konce.

Tvůj gól otevřel skóre utkání s lídrem tabulky. Můžeš tu situaci popsat?
Tomáš Komínek zatahoval puk do rohu, já jsem si sjel před bránu, kam mi dobře nahrál. Jsem rád, že se mi kotouč podařilo zvednout pod břevno, naštěstí to tam padlo a byl z toho první gól.

Richard Jarůšek do nedělního zápasu nastoupil s košíkem a otevřel skóre utkání

Před zápasem se objevily informace, že v neděli kvůli zranění nenastoupíš. Rozhodlo se o tvém nasazení do hry těsně před utkáním?
Ne, zkoušel jsem už v pátek na tréninku, jestli to bude v pohodě a budu moct hrát. Vzal jsem si košík a nebyl žádný problém, takže jsem řekl trenérovi, že budu na sto procent připravený a do zápasu půjdu.

Můžeš popsat, co přesně se v duelu s Villachem stalo? Jak jsi k tomu zranění přišel?
Vyprovokoval mě jeden z hráčů Villachu. Já nejsem takový, že bych se bál bitky, takže jsem zahodil rukavice a pustil se do toho. Ze začátku jsem se sice držel, ale pak jsem dostal jednu dobrou ránu a bylo to. Skončil jsem s roztrženou dásní a hýbou se mi zuby.

Co se dělo potom? Jaké byly tvé pocity bezprostředně po té bitce?
Bolela mě hlava, kvůli tomu mě týmový doktor poslal do nemocnice, takže jsem sedl s rodiči do auta a jel tam. V nemocnici si mě nechali na pozorování, aby vyloučili otřes mozku. Teď je to už v pořádku, akorát ty zuby zlobí.

Pomalu se blíží Vánoce, co budeš dělat o svátcích?
Ještě přesně nevím, ale určitě je strávím s přítelkyní. Zatím jsem se nedostal ani k nakupování dárků, tak doufám, že to všechno stihnu ještě dohnat.