Registračku mi poslali autobusem, směje se střelec Antonín Bořuta

Rozhovory
ÚT 22. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Jediným gólem se domácímu týmu podařilo v úterý snížit stav čtvrtfinálové série s Duklou na 1:2. Postaral se o to Antonín Bořuta, nová tvář v orlím hnízdě. Dvaadvacetiletý obránce působí ve Znojmě na střídavé starty z extraligového Zlína a již od prvního utkání na sebe upozorňuje svým umem. Během tří zápasů nastřílel dvě branky a na jednu asistoval. „Musíme zlepšit naše častá vyloučení,“ říká před odvetou urostlý zadák.

Vynikající atmosféra hnala již od začátku třetího čtvrtfinálového souboje mezi Znojmem a Jihlavou domácí hráče dopředu. Přesto padla první a jediná branka až na začátku třetí periody, kdy při přesilové hře proklouzl kotouč z hole Antonína Bořuty mezi betony gólmana Řehoře až za brankovou čáru. „Hráli jsme přesilovku pět na tři, která se nám moc nepovedla. Pak naskočil jejich čtvrtý hráč a já jsem dostal puk na útočnou modrou. Viděl jsem tam volno, tak jsem si vybruslil. Před brankou stál dobře Richard Jarůšek. Jen jsem ten puk nahodil a on se štěstím padl do branky,“ popsal svoji druhou trefu v orlím dresu Bořuta.

⇒  Antonín Bořuta (2 + 1)

„První dvě třetiny byly dobré až na ty rozehrávky, které nám moc nešly. Třetí třetina byla lepší. Vstřelili jsme v ní gól, který se ukázal být vítězný,“ popsal jednoduše průběh vypjatého derby.

Jihomoravané se stále nepoučili z předchozích zápasů a nadále projevují svoji nedisciplinovanost. Za celý zápas odehrála Dukla devět přesilových her, přesto nedokázala puk do domácí sítě umístit. „Jsou to maličkosti,“ promluvil o častých trestech. „Jsou to úplné zbytečnosti ve středním i v útočném pásmu. Stojí nás to hodně sil,“ pokračoval dvaadvacetiletý obránce.

Antonín Bořuta přišel do Znojma těsně před sérií s Jihlavou z extraligového Zlína. Od té doby neodehrál jediný zápas, ve kterém by nezískal kanadský bod. „Bylo to strašně rychle. Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek. Sbalil jsem si věci a dojel do Znojma dokonce bez registračky, což bylo trochu kuriózní, ale naštěstí ji stihli přivést autobusovými linkami a mohl jsem nastoupit,“ vzpomíná s úsměvem. „Ve Znojmě je všechno super. Paráda,“ pochvaluje si partu i zázemí.

Do odvety v Hostan aréně by chtěli hráči zlepšit především časté vylučování: „Určitě chceme zlepšit to vylučování. Hrajeme opravdu moc oslabení. Taky musíme vylepšit rozehrávku a trochu i naše přesilovky,“ zakončil rozhovor.