Radim Rulík: Na výsledky přípravy nekoukáme

Aktuální zprávy
ST 13. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Po více než pěti měsících měli hokejoví fanoušci znovu možnost vidět v Hostan aréně soutěžní zápas. Přestože soupěř z Vrchlabí statečně vzdoroval, dokázali znojemští hokejisté dotáhnout utkání do vítězného konce. V letním Tipsport Hockey Cupu tak mají na svém kontě plný počet bodů a v přípravných utkáních dosud neprohráli. Uprostřed největší tréninkové zátěže však zápas pro hráče rozhodně nebyl odpočinkovou záležitostí.

Minulý týden výhra v Českých Budějovicích, teď i doma s Vrchlabím. Orlům se zatím v přípravě daří, přesto výsledky nejsou pro tým nejdůležitější. „Brali jsme to jako přípravný zápas,“ řekl útočník Jaroslav Svoboda. „Vůbec nezáleží na soupeři. Máme ještě hodně času a máme co dohánět. Od toho ty letní přípravné zápasy jsou. Musíme hrát úplně stejně proti všem a je úplně jedno, jestli to jsou Budějovice, Slavia nebo Vrchlabí. Snažíme se pořád hrát na sto procent, ale jsme v tréninku a je to cítit. Každý den dvoufázově trénujeme, jedeme pořád naplno.“

⇒  Střelec druhé branky Jaroslav Svoboda

Právě útočná formace Demel, Procházka, Svoboda v 16. minutě zamotala hlavu kompletní pětici hráčů soupeře a po sérii šancí zvyšoval Jaroslav Svoboda přesnou dorážkou stav utkání na 2:0. „Gól byla práce celé lajny. Bylo tam několik dorážek, já jsem se dostal k té třetí. Jen jsem to tam doťukl.“

Za stavu 3:0 se ke slovu dostal i soupeř a dvěma brankami v přesilových hrách zkorigoval konečné skóre. „Oslabení jsme zatím moc netrénovali, bylo to ještě chaotické. Ale máme na to ještě čas, zapracujeme na tom.“

Asistenci na první branku Pavla Selingra si připsala nová tvář v orlím dresu, Martin Rýgl. Dvaadvacetiletý obránce strávil většinu loňské sezony na hostování právě ve Vrchlabí. „Na zápas jsem se těšil, ale bylo to náročné. Vrchlabí hrálo dobře, i když jsme je zpočátku přehrávali. Ke konci už jsme ale měli co dělat. Teď jsme v největší tréninkové zátěži, čeká nás několik zápasů v řadě. Na Slovensku hrajeme během tří dnů tři zápasy, ale jsme zvyklí a těšíme se.“

Spokojen byl po zápase i hlavní trenér Radim Rulík. „My se na výsledky přípravy nekoukáme, chystáme se na 9. září na start extraligy. Chápu, že diváci si asi představovali lepší výkon, ale kluci toho měli plný zuby. Po takovém záběru to nemělo jiskru, ale to je pochopitelné. Ten velký štos zátěže zakončíme právě na Slovensku. Je to důležité a patřičně náročné. A jestli to všechno bylo dobře, ukáže až sezona.“

Jeho kolega na střídačce Vrchlabí, Vladimír Jeřábek, byl rád za možnost zahrát si v přípravě s extraligovými celky. „Jsme rádi, že hrajeme tento pohár, protože mámě hodně mladých hráčů, a ti vidí, jak se na tom ledě musí chovat. Že budou muset ještě hodně trénovat, pokud budou chtít hrát extraligu a že ten stupínek je ještě někde výš. Pro mladé hráče, kteří by se chtěli živit hokejem, je toto obrovská zkušenost.“

Další domácí zápas sehrají Orli v úterý 19. srpna proti Plzni a v tomto zápase by už měla v domácích barvách nastoupit plná sestava včetně všech opor.