Radim Matuš: První tréninky na ledě bolí, ale budeme dobře připraveni

Rozhovory
ČT 22. 7. 2021
Z ledu odcházel jako poslední. S úsměvem na tváři. Na první pocity po tréninku, jenž zahájil přípravu Orlů na ledě před novou sezónou, jsme se zeptali kapitána Radima Matuše.

Jak se cítíte po úvodním tréninku na ledě?
První trénink je vždycky specifický. Máme nové brusle, led je nově udělaný, takže ten rozjezd je vždycky těžší. Natěšenost na novou sezónu je ale na naší straně obrovská a jednoznačně převyšuje ty první náročné tréninky na ledě. Myslím, že to z nás jde i dost cítit (usmívá se). Zvlášť po té minulé sezóně, která vlastně pořádně neproběhla, se všichni těšíme.

Na to, že šlo o první trénink vás trenéři moc nešetřili…
Bylo to nějaké dlouhé (směje se). My už jsme se na zimáku sešli v neděli, aby si každý připravil výstroj, a v pondělí jsme na to mohli rovnou vlétnout. Trenéři nás připravili, že prvních 14 dnů na ledě bude hodně výživných. Člověk ví, do čeho jde. Za mě je lepší do toho takhle zostra skočit, než kdybychom nějak pomaličku začínali. Soutěž je náročná, jak fyzicky, tak psychicky a tohle nám jenom pomůže. Sice to bude bolet, ale jsem si jistý, že budeme na sezónu připraveni dobře.

Jak se těšíte na zápas s Kometou, který proběhne v rámci charitativní akce na pomoc lidem postižených tornádem?
Hned ten večer, co se to stalo, jsme to všechno konzultovali s panem Oherou. Okamžitě jsme věděli, že chceme jakýmkoliv způsobem pomoci. Já jsem navíc ze Slovácka, což je relativně kousek. Těch lidí je mi líto, je to pro všechny hodně nepříjemné. Nakonec vzešla možnost odehrát utkání s Kometou a touto drobnou pomocí je podpořit. Jsem moc rád, že se to povedlo domluvit. Přeji si, aby se mohlo přijít podívat co nejvíce lidí a tím se pro ně vybralo, co nejvíce peněz.

Jak hodnotíte nové posily ze zahraničí, znáte někoho více, nebo zatím jen z doslechu?
Zatím je známe jen podle jmen. Někteří z nich hráli na Slovensku, kde působil i Jakub Köver. Právě on říkal, že to jsou hlavně super kluci do kabiny. To je hodně důležité a doufám, že společně vytvoříme partu a potáhneme za jeden provaz. Já totiž nemám rád takovou tu frázi, že Znojmo je přestupní stanice a tak dále. Chceme hrát týmově, každý zápas jít za vítězstvím a společně dojít co nejdále. Každý z nových kluků k tomu musí takhle přistoupit.