Radek Haman: Diváci? Byli bombastičtí!

Rozhovory
SO 17. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Poprvé v Erste Bank Eishockey lize dovedl jako správný kapitán své mužstvo k vítězství. Triumf o to krásnější, že se odehrál na domácím ledě před zraky nažhavených fanoušků. Autor třetího gólu z poloviny prostředního dějství byl však nadšen především z atmosféry zápasu, o kterou se staralo jak početné linecké publikum, tak především to znojemské. „I oni zvládli svou premiéru naprosto skvěle,“ děkuje na dálku Radek Haman.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou dva ligové zápasy, dá se už říct, jak EBE liga vypadá?
Ještě ne. Potřebujeme deset zápasů, celé kolo. Každý soupeř je jiný, Linz se prezentoval jiným stylem hokeje než Záhřeb, myslím si, že musíme ještě celou čtvrtinu počkat, až pak můžeme dělat nějaké závěry.

Přesto, nějaké první poznatky již určitě získáváte.
Je to bruslivější, soupeři mají dobrou techniku hole, rychlé, tvrdé přihrávky, výborné střely. Týmy jsou hlavně ofenzivně naladěny, tedy alespoň ty dva, se kterými jsme zatím hráli.

⇒  Radek Haman, kapitán týmu

Během hry jste dali tři branky, na které Linz vždy vzápětí odpověděl, nemrzelo vás to?
Samozřejmě se z toho musíme poučit. Zápas byl těžký na psychiku, první utkání doma v soutěži, navíc s mužstvem, které ještě neprohrálo a vedlo tabulku.

V utkání padlo dvanáct gólů, překvapil vás tak velký počet?
Pro nás by bylo asi lepší, kdyby zápas skončil 2:1, ale bereme dva body, to je důležité. Nemělo by se ovšem stávat, abychom dostávali tolik gólů.

Opět jste měli problém s velkým počtem vyloučených hráčů, je těžké přivyknout si jinému stylu pískání?
Je to pro nás složité, stejný problém jsme měli i v Záhřebu, na jiný způsob vylučování si prostě musíme zvyknout, jinak to bude špatné. Plno zákroků, za které by se v české lize nevylučovalo, se tady píská.

První domácí premíéru v EBEL si odbylo i znojemské publikum, co na ně říkáte?
Diváci super, skvělí. Atmosféra úžasná, fanoušci bombastičtí! V Záhřebu bylo šest tisíc diváků, tady dva a půl tisíce, ale když to srovnám, tak atmosféra byla úplně stejná. Klobouk dolů před fanoušky, zvládli to naprosto skvěle.