Ptali se mě, kde jsem vzal takový fanklub, smál se po All Star Cupu Jan Lattner

Rozhovory
NE 18. 2. 2018
Premiérový ročník All Star Cupu v Bratislavě má za sebou také znojemský univerzál Jan Lattner. Ten měl v hale Slovanu Bratislava díky výjezdu celého autobusu znojemských fanoušků asi největší podporu ze všech účastníků klání. „Klobouk dolů před nimi," uznává.

Výběr EBEL, v němž se vedle Lattnera představil mimo jiné i ex-znojemský brankář Patrik Nechvátal, si hned v úvodním zápase připsal skalp českého extraligového výběru, později odpoledne podlehl pozdějšímu vítězi Slovensku a v přestřelce těsně nestačil na německou DEL.

Zápasy se hrály ve třech hráčích na každé straně na 2x15 minut hrubého času, přerušovalo se jen v posledních dvou minutách. Každý faul znamenal trestné střílení.

Honzo, jak se vám turnaj a celá akce v Bratislavě líbila?
Já si to užil. Jak organizace, tak zápasy byl parádní. Nečekal jsem teda, že to bude v takovém tempu, myslel jsem, že nás čeká větší pohodička. Za těch patnáct minut jsme stihli nějakých šest střídání, ale bylo to nahoru, dolů... celkem náročné. Pocity jsou ale jen dobré.

Zdálo se, že první odpolední zápasy byly takové oťukávací, ale postupem času se tempo i nasazení hodně zvýšilo. Souhlasíte?
Třeba Slováci měli fakt rychlé hráče. První zápasy byly takové oťukávací, úroveň se ale postupem dne zvedala a myslím, že to byla dobrá reklama pro všechny i pro hokej.

Má podle vás taková akce smysl a šanci se v budoucnu opakovat?
Myslím si, že určitě. Diváci si na něco takového cestu najdou, protože je to konfrontace čtyř lig a nic podobného na světě není. Pro hráče i fanoušky je to atraktivní a pokud bude další ročník, věřím, že zájem o něj určitě bude.

V hale jste měl asi největší fanklub ze všech účastníků. Co jste na podporu fandů říkal? Všichni v kabině se mě ptali, kde jsem vzal takový fanklub... Klobouk dolů před znojemskými fanoušky, kteří sem do Bratislavy vypravili celý autobus a fandili. Nebýt jich, bylo tady asi ticho. Patří jim velký dík!

Výsledky All Star Cupu

EBEL – Česko 5:3
Německo – Slovensko 4:7
Česko – Německo 7:6
Slovensko – EBEL 6:2
EBEL – Německo 6:8
Slovensko – Česko 4:4

All Stars tým EBEL

Tým EBEL na All Star Cup 2018

Brankáři:
MacMillan Carruth (Féhervár), Patrik Nechvátal (Innsbruck).

Obránci:
Matthias Trattnig (Salzburg), Jan Lattner (Znojmo), Samuel Labrecque (Villach), Richard Schlögl (Vídeň).

Útočníci:
Patrick Harand (Klagenfurt), Tyler Spurgeon (Innsbruck), Olivier Latendresse (Féhervár), Joel Broda (Linz), Tyler Morley (Záhřeb), Henrik Neubauer (Dornbirn), Brock Higgs (Graz), Christopher DeSousa (Bolzano).

Trenéři: Daniel Welser a Martin Ulrich.

Tým TELH na All Star Cup 2018

Brankáři:
Libor Kašík (Aukro Berani Zlín), Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň).

Obránci:
Erik de la Rose (HC Dukla Jihlava), Brett Flemming (Piráti Chomutov), Marek Hrbas (HC VÍTKOVICE RIDERA), Martin Vyrůbalík (HC Olomouc).

Útočníci:
Jaroslav Bednář (Mountfield HK), Martin Hanzl (HC VERVA Litvínov), Dominik Lakatoš (Bílí Tygři Liberec), Martin Nečas (HC Kometa Brno), Lukáš Pech (HC Sparta Praha), Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Lukáš Žejdl (BK Mladá Boleslav).

Trenéři: Vladimír Vůjtek starší a Viktor Ujčík.

Tým Tipsport ligy na All Star Cup 2018

Brankáři:
Michal Valent (Trenčín), Tomáš Tomek (Žilina).

Obránci:
Nick Ross (Zvolen), Eduard Šedivý (Košice), Daniel Brejčák (Poprad), Jozef Sládok (Detva).

Útočníci:
Judd Blackwater, Marek Slovák (oba Nitra), Branko Radivojevič, Juraj Bezúch (oba Trenčín), Cason Hohmann (Banská Bystrica), Patrik Svitana (Poprad), Štěpán Novotný (Nové Zámky), Patrik Koyš (Liptovský Mikuláš).

Trenéři: Ján Filc, Ján Pardavý a Andrej Kmeč.

Tým DEL na All Star Cup 2018

Brankáři:
Andreas Jenike (Norimberk), Dustin Strahlmeier (Schwenningen).

Obránci: Cody Lampl (Bremerhaven), Sean Sullivan (Ingolstadt), Christopher Fischer (Iserlohn), Jeremy Dehner (Wolfsburg).

Útočníci: Matthew White (Augsburg), Sven Ziegler (Eisbären Berlín), Maximilian Kammerer (Düsseldorf), Sebastian Uvira (Kolín nad Rýnem), Dragan Umicevic (Krefeld), Daniel Sparre (Mannheim), Keith Aucoin (Mnichov), Stefan Loibl (Straubing).

Trenér: Georg Holzmann.