Orli Znojmo Orli Znojmo

První zápas je tu, v pikantním souboji Orli vyzvou Kometu Brno

První zápas je tu, v pikantním souboji Orli vyzvou Kometu Brno

Znojmo - Znojemští hokejisté vyjedou v úterý ke svému prvnímu utkání v rámci přípravy na novou sezónu. A los letního Tipsport Cupu jim těžko mohl přisoudit zajímavějšího soupeře! Na led Hostan Arény zavítá HC Kometa Brno, tedy klub, který na jaře právě od Znojma odkoupil extraligovou licenci a v jehož kádru působí devět hráčů z loňského týmu Orlů. Podaří se novému znojemskému mužstvu překvapit? Čeká se vysoká návštěva, úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Na co se můžete těšit
⇒ Nový kádr Orlů se znojemskými odchovanci
⇒ Třináct bývalých hráčů Znojma v brněnském dresu
⇒ Neobvyklá divácká kulisa

Na trase Znojmo – Brno panoval v uplynulých měsících rušný hokejový provoz. Jako první se na trasu vydala práva na extraligu, jenž Kometa odkoupila od bývalého majitele znojemského klubu Jaroslava Vlasáka, následované podpisy smluv s velkým množstvím hráčů.

V současnosti působí v Kometě devět členů orlího kádru z minulé sezóny – brankář Trvaj, obránci Bičánek, Mojžíš a útočníci Dopita, Erat, Selingr, Meidl, Procházka a Svoboda. Fanoušci Znojma najdou při pohledu na aktuální soupisku Komety i další dobře známá jména jako Aleš Křetínský, David Ludvík, Peter Pucher nebo Marek Vorel.

foto
⇒ Úporné boje v loňském finále Tipsport Cupu

Přestože vedení Komety v nedávné anketě týkající se úsporných opatření v době ekonomické krize jako jediné odmítlo odpovídat, přestupová politika dává tušit, že v Brně je finančních prostředků dostatek. Klub má v současné době na soupisce A-mužstva neuvěřitelných 31 hráčů, a trenéři Vladimír Kýhos a Václav Baďouček tak budou v průběhu přípravy muset řešit otázku zužování kádru.

Společně s finančními prostředky za odkup extraligových práv putovala do Znojma na jaře také práva na účast v první hokejové lize. Nově založený klub financovaný znojemskými podnikateli a městem vystupuje pod názvem Orli Znojmo.

Čtyři hokejisté – Radek Haman, Karel Plášek, Jiří Beroun a Lubomír Štach - zůstali z původního kádru, vedle nich se o šanci poperou mladí znojemští odchovanci Panec, Havlík, Lattner nebo Pospíšil, vrátil se zkušený rodák Tomáš Hradecký. Trenér Jan Neliba má k dispozici také osm hokejistů, kteří se nevešli do kádru Komety, a skupinu mladíků bojujících o místo v konečném prvoligovém kádru.

foto
⇒ Tomáš Hradecký po dvou sezónách v Jihlavě zamířil do svého rodného města

Už kvůli výše popsaným událostem to bude zvláštní přípravný zápas, který bude mít nepochybně náboj. Očekává se rovněž solidní divácká návštěva, několik autobusů fanoušků se chystá z Brna. Samotní hráči přiznávají, že se na utkání hodně těší, kouč Neliba doufá, že se vyhecují a budou Kometě vyrovnaným soupeřem. Nebude to snadné, brněnské mužstvo je na ledě o týden déle a za sebou už má dva vítězné zápasy proti Olomouci a slovenské Skalici.

Znojmo se s Kometou naposledy utkalo v loňské přípravě, na začátku září v rámci finále letního poháru zvítězilo Brno před vyprodanou Hostan Arénou 5:4. Přijďte se v úterý zchladit na zimní stadion, seznámit s novým mužstvem Orlů a povzbudit je proti soupeři zažívajícímu hokejovou euforii.

Další utkání 1. kola Tipsport Cupu

Plzeň – Hradec Králové, Č. Budějovice – Chomutov, Mladá Boleslav – Ústí n. Labem, Karlovy Vary – Liberec, Kladno – Vrchlabí, Pardubice – Jihlava (7.8.), Třinec – Zlín

Související články

Aktuální zprávy
st 5. 8. 2009

Odehráli jsme slušný zápas, shodli se hráči