První letošní střet s Dornbirnem, uloví znojemští dravci body?

SO 12. 10. 2013
Vůbec poprvé v letošním ročníku Erste Bank Eishockey ligy se znojemští hokejisté střetnou s rakouským Dornbirnem. S celkem, se kterým ještě nikdy neprohráli. Navážou na tuto skutečnost i v sobotu a posunou se k prvnímu místu tabulky? Utkání startuje v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Kanaďan Luciano Aquino vede i letos produktivitu týmu

Buldokům z Dornbirnu se letos daří zatím lépe než loni. Z jedenácti zápasů vyšli šestkrát jako vítězové. Páteční výhra nad Grazem je posunula z devátého místa na sedmé. "Bude to úplně jiný zápas než v pátek. Znojmo má v týmu velmi chytré hráče," varuje před úvodním vhazováním trenér Dornbirnu Kanaďan Dave MacQueen. "Do zápasu dáme všechno. Chceme další body," prohlašuje odhodlaně mladý útočník Marcel Wolf.

Znojemský tým se hned v sobotu ráno vydá o zhruba 180 kilometrů západněji až ke švýcarským hranicím. Do duelu, který jej může posunout i na první místo tabulky, nastoupí pravděpodobně ve stejném složení jako v pátek. S jistotou bude chybět Zdeněk Blatný, který by měl zasáhnout až do pátečního zápasu s Grazem. V sestavě se neobjeví ani zranění útočníci Patrik Novák a kapitán Jiří Beroun.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
6 6 0 0 0 34:12

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 4. 7.
body 14 12
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 2:3
Znojmo - Linz 5:2
Villach - Znojmo 4:3sn
Dornbirn - Graz 4:2
Dornbirn - Bolzano 1:3
Fehérvár - Dornbirn 2:4
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 12 bodů (4 + 8) Luciano Aquino, 18 bodů (7 + 11)
nejproduktivnější obránce Aleš Sova, 3 body (1 + 2)
Lubomír Štach, 3 body (0 + 3)
Jonathan D´Aversa, 7 bodů (1 + 6)
brankář Sasu Hovi (90,8 %) Adam Dennis (91,1 %)
využití přesilovek 14,89 % 24,07 %
úspěšnost oslabení 86,27 % 81,82 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei, #38 Georg Veit
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, Emanuel König

Sestavy z posledních zápasů

Denis – D´Aversa, Oraze, Magnan, Plante, Montgomery, Slivnik – Aquino, Sonne, Brooks – Petrik, Feichtner, Jarrett – Wolf, D´Alvise, Mairitsch – Häussle, Putnik, Glanznig.
Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.