Produktivní posila do útoku Orlů, přichází Martin Šťovíček

Aktuální zprávy
ST 1. 6. 2022
Orli Znojmo nadále budují kádr na nový ročník. Čerstvou posilou je útočník se zkušenostmi z extraligy i první ligy Martin Šťovíček.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Martina jsme sledovali už delší dobu," konstatuje hlavní trenér Orlů Jiří Beroun. „Tehdy byl ještě pod smlouvou a bohužel navázání spolupráce nevyšlo. Nyní jsme ale velmi rádi, že vše klaplo. Martin je šikovný hráč, jehož přímočarý styl hokeje se nám líbí. Věříme, že týmu pomůže," dodává Beroun.

Šestadvacetiletý Martin Šťovíček je odchovancem pražské Slavie. Do seniorského hokeje ale nakoukl až v Chomutově a přidružené Kadani. U Pirátů se vyzkoušel i českou extraligu a s juniorkou, díky dvěma juniorským titulům, zažil také prestižní světový pohár klubů Junior Club World Cup.

Herní a bodový průlom však přišel v sezóně 2019/2020, kdy se přesunul do kádru prvoligové Třebíče. Hned v prvním ročníku nasbíral na Vysočině 46 bodů a dokonce si vysloužil pozici asistenta kapitána. I v dalších dvou sezonách s hvězdou na prsou patřil k tahounům klubu do vyšších příček a to ve spolupráci především s Lukášem Nedvídkem. V posledních dvou ročnících nastřílel největší počet vítězných branek v Chance lize. Poté uvažoval o zahraničním angažmá a dohodl se na rozvázání smlouvy.

Nakonec se ale domluvil na jihu Moravy a vášnivý kytarista tak představí své hokejové kousky fanouškům ve Znojmě. Aktuálně se připravuje individuálně a k týmu se připojí koncem července před přípravou na ledě.

Statistiky Martina Šťovíčka