Pro Znojmo chci odvádět jen ty nejlepší výkony, ujišťuje Patrik Nechvátal

Rozhovory
ÚT 18. 9. 2018
Po roční odmlce se do znojemského brankoviště vrátil opět Patrik Nechvátal. Jaké jsou jeho pocity z přípravy a očekávání od sezóny?

Nová sezóna začala. Jaká jsou od ní očekávání?
Hrozně jsem se těšil. Očekávám, že ta soutěž bude vyrovnaná stejně jako loni. Každý tým půjde naplno. To, co bylo kdysi, že některé týmy měly v tabulce rozdíl až dvaceti bodů, už neexistuje.

Je velkým minusem to, že první domácí zápas odehrajete až na konci září?
Potom budeme hrát zase pořád doma (smích). Samozřejmě to není úplně příjemné. Chceme hrát před domácími fanoušky, kteří nás vždycky ženou dopředu. To je jedna z věcí, která nás mrzí, ale my se s tím musíme poprat. Jsme dobře připraveni. Víme, co dělat, takže věřím, že to všechno dobře dopadne. Musíme se dívat před sebe a uvědomit si, že hokej je naše práce a zároveň zábava.

Když se vrátím k přípravě. Jak ji z vaší strany hodnotíte?
Nejsem ani spokojený, ani zklamaný. V každém zápase jsem dostal tři góly, ale není čas se dívat za sebe. Musíme dobře pracovat a věřit, že se to zlomí a budeme dostávat méně branek. Máme teď těžší pozici, musíme vozit body z venku.

Loni jste se připravoval na sezónu v Innsbrucku, letos opět ve Znojmě. Jaké byly ty hlavní rozdíly?
V Innsbrucku jsme hráli asi jen pět přípravných zápasů. Z toho jsem odchytal pouze jeden celý. Pak jsem nevěděl, co čekat od sezóny. Nedostal jsem se do tempa. Nemělo to žádný systém. Bylo to hodně jiné. Opět se potvrdila myšlenka, že Kanaďané se rozjíždějí pomaleji. Mají na všechno čas a klid. Raději si počkají na sezónu. Proč by se měli honit v přípravě?

A co se týče suché přípravy?
Připravoval jsem se ve Znojmě s Jakubem Šigutem, což je kondiční trenér. Myslím si tedy, že jsem byl velmi dobře připravený. Přijel jsem a testy mi dopadly výborně. Tam nebyla vůbec žádná mezera. Cítil jsem se dobře fyzicky i psychicky.

Ten návrat do Znojma jste si užil?
V Innsbrucku vázla komunikace. Kolikrát jsem byl hodně ztracený v překladu. Tady je to úplně jiné. Je tu sranda. Jsem opravdu rád, že jsem s kluky, které znám. Chci odvádět pro Znojmo jen ty nejlepší výkony.

Co se týče jazyka, pomohlo vám angažmá v Innsbrucku nějak?
Určitě. Učil jsem se anglicky a teď se snažím zapracovat na němčině, protože jsem poznal, že jazyky jsou v životě hodně důležité.