Příprava vyvrcholí na slovenském RONA Cupu

ST 13. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Příprava znojemských hokejistů nabírá na obrátkách a vrcholu fyzické zátěže by měla dosáhnout na turnaji RONA Cup, který Orli sehrají na Slovensku. Během tří dní je čekají tři utkání, v kterých změří síly s mančafty našich východních sousedů. První zápas je na programu ve čtvrtek od 13:00 se Zvolenem, následuje páteční duel proti Trenčínu a sobotním soupeřem budou hokejisté Skalice.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojemští orli jsou v plné tréninkové zátěži a stihli sehrát již tři přípravná klání. První zápas je čekal na Slovensku proti Skalici, se kterou prohráli 3:4 po nájezdech. Zbylé dva duely sehráli v rámci Tipsport Cupu v Českých Budějovicích a doma s Vrchlabím a získali plný počet bodů za výhry 2:1 a 3:2.

Další štací je pro Orly RONO Cup pořádaný v Třenčíně, ve kterém narazí na slovenské týmy Zvolen, domácí Trenčín a Skalici. Společně s nimi se představí také mužstva Zlína a Třince. Turnaj se bude hrát systémem každý český celek s každým slovenským klubem.

Prvním vyzyvatelem Znojma budou svěřenci Miloše Holaně - hokejisté Zvolena, který se v loňském ročníku slovenské nejvyšší soutěže umístil na pátém místě a ve čtvrtfinále nestačil na celek Skalice. Nejproduktivnějším mužem byl Peter Klouda s 61 body(11+50), jemuž patřila celkově druhá pozice v lize a ovládl statistiku ligových nahrávačů. Naopak Filip Turek byl nejpilnějším střelcem s dvaceti přesnými trefami. Mezi obránci kraloval klubovým statistikám Ladislav Čierný s 25 body a s 11 góly byl nejlepším ligovým střelcem mezi beky.

Pouze jedinou příčku za Zvolenem se v loňském roce umístil další soupeř Znojma, jímž je Trenčín. Dukla se však probojovala přes Martin až do semifinále, kde nestačila na budoucího mistra Slovan Bratislava. V loňském roce figurovala na soupisce bývalá akvizice Orlů Ján Pardavý, jenž byl v minulé sezóně nejproduktivnějším hráčem mužstva 36 (13+23). Další exznojemský hokejista je Aleš Křetinský, který nastřádal nejvíce kanadských bodů mezi obránci 26 (5+21).

Závěrečným mužstvem, se kterým se Znojmo střetne bude Skalica, s níž si letos už Orli jednou síly změřili. Družina vedená Žigmundem Pálffym, jenž kraloval se 75 body ligové produktivitě, obsadila čtvrté místo v základní části a dostala se až do semifinále, kde jí uzamkly bránu do finále Košice. V týmu působí také loňský nejproduktivnější obránce ligy Martin Ivičič, jenž nasbíral 35 bodů (9+26) a brankářskou jedničkou je Pavol Rybár, který má velké zkušenosti se znojemským hokejem.

Po návratu ze Slovenska se Znojemští orli začnou věnovat opět Tipsport Hockey Cupu, čeká je domácí střetnutí s Plzní a základní skupinu uzavřou duelem s pražskou Slavií.