Příprava pokračuje, Znojmo zavítá do Hradce Králové

PO 20. 8. 2018
Znojemští hokejisté již vyhlíží svůj třetí přípravný duel a stejně jako v předchozích případech i tentokrát poměří síly s českým protivníkem. Loňský extraligový semifinalista z Hradce Králové hostí Orly na svém ledě v úterý od 17:00.

Mountfield HK se představil již ve čtyřech přípravných zápasech. Nejdříve deklasoval Přerov (9:2), poté se v rámci domácího Mountfield Cupu postupně střetl s pražskou Spartou (5:4p), Davosem (3:7) a v derby s Pardubicemi (4:2). Díky poslední výhře nad sousedním rivalem bral v konečném součtu Hradec třetí místo v turnaji. Přesto vrchol přípravy na mužstvo teprve čeká, už na konci srpna bude bojovat v mezinárodních zápasech Ligy mistrů.

Hlavní trenér týmu Tomáš Martinec má k dispozici široký kádr. Navíc mezi nejnovější posilu hradeckých řad patří kanadský obránce Sébastiene Piché, jehož znojemští fanoušci znají z dresu Linze. V bráně Mountfieldu se prozatím vystřídali tři gólmani, avšak největší porci minut zvládl čtyřiadvacetiletý Jaroslav Pavelka. Ten už loni zdatně kryl záda Patriku Rybárovi, jenž Hradec v létě opustil.

Znojemští hráči nadále trénují ve svém dočasném azylu v Telči, kde už také sehráli přípravné utkání s Karlovými Vary. V něm dostali více prostoru mladší hráči bojující o místo v kádru. A přestože museli Orli dvakrát dotahovat náskok soupeře, nakonec zvítězili 3:2. „Jsem spokojený. Pár drobností se ve hře samozřejmě našlo, ale mladí hráči dokázali, že mohou pomýšlet i na vyšší pozice v týmu,“ pronesl po utkání hlavní kouč Miroslav Fryčer. Jen připomeňme, že Znojmo má za sebou také úvodní přípravný zápas s Kometou Brno, v němž prohrálo 1:3.

Poslední vzájemný duel Orlů s Mountfieldem se odehrál 3. září 2015 na znojemském ledě, kde domácí zvítězili v poměru 4:1.

Sestavy z posledních zápasů

Halász (31. Holík) – McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Lattner, Šnajnar, Kruckovyč – P. Beránek, Stretch, Luciani – Němec, McPherson, Braes – Hlava, Matuš, Guman – Mrázek, Bulín, Špaček – Oščádal.
Pavelka – Linhart, Piché, Graňák, Šalda, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – Rákos, Koukal, Paulovič – Straka, Cingel, Vincour – Dragoun, Bičevskis, Hlinka – R. Pavlík, Berger, Vopelka.