Příprava pokračuje, Orli hostí Havířov

ST 19. 8. 2020
Přesně po týdnu se znojemští hokejisté opět představí před domácími fanoušky. V rámci přátelských duelů si střihnou odvetu s prvoligovým týmem z Havířova, který už Orli v letošní přípravě dokázali porazit. Úvodní buly čtvrtečního zápasu bude vhozeno v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

AZet pod vedením ve Znojmě dobře známého kouče Jiřího Režnara sehrál již čtyři přátelská utkání s vyrovnanou bilancí – dvě výhry a dvě porážky. Zvítězit dokázal hned v první přípravě nad prvoligovým nováčkem ze Šumperka, druhý skalp si připsal v úterý, kdy z domácího ledu vyprovodil Frýdek-Místek. Naopak prohry se Havířovští dočkali v polské Osvětimi a také v již zmiňovaném duelu s Orly.

Toto utkání měl sice Havířov výtečně rozehrané, vedl o dva góly a kráčel si pro vítězství. V poslední desetiminutovce ale Znojmo sešláplo plyn a postaralo se o dokonalý obrat ve skóre – z 3:1 na 3:4, jenž obstarala první znojemská formace, zvláště pak dvěma góly Tomáš Svoboda.

K odvetě na jih Moravy míří Havířov s cílem zvítězit. „Do Znojma jedeme Orlům oplatit domácí porážku. Musíme se však vyvarovat zbytečných vyloučení,“ nechal se pro klubový web slyšet manažer týmu Pavel Zdráhal.

Orli prozatím sehráli dvě přátelská utkání a po výhře nad Havířovem si velmi podobným způsobem poradili i s Táborem. Opět museli dotahovat dvougólové manko a opět v tom měla prsty první pětka. Ta se zatím postarala o šest ze sedmi branek, které Znojmo ve dvou zápasech vsítilo. Z toho tři má na svědomí Tomáš Svoboda a další tři kapitán Radim Matuš.

„Nesmíme si nechat vnutit způsob hry soupeře. Naše hra je postavena na rychlosti, na přímočarosti. Musí to na tom ledě být vidět.“

Miroslav Fryčer (Orli Znojmo)

Trenér Znojma Miroslav Fryčer točí hru na tři formace, s dalším posílením kádru se vyčkává na konec srpna. Mimo sestavu se v předchozích zápasech nacházeli obránce Jakub Stehlík a útočník Ondřej Němec, jehož návrat na led odhaduje kouč na září.

Vstupenky na zápas jsou v prodeji online zde. Informace k organizaci a hygienickým opatřením k domácím utkáním naleznete v článku pod tímto odkazem. Stream ze zápasu je k dispozici zde.

Sestavy z předchozích zápasů

ORLI ZNOJMO:Pechek – Sedlák, Čermák, Stránský, Tejnor, Šána, Ficek – Havlík, Matuš, Svoboda T. - Podešva, Beránek, Oščádal - Köver, Svoboda O., Molnár - Telezs.
AZ Havířov:Stezka – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Dajčar, Chroboček – Doktor, Seman, Procházka – Rousek, Bednář, Adamský – Fridrich, Maruna, Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.