Přinese duel s Villachem další gólovou smršť?

ČT 26. 9. 2013
Sérii tří domácích utkání v řadě odstartuje páteční souboj s rakouským Villachem, aktuálně druhým týmem tabulky. Vzájemné duely mužstev s orlem ve znaku jsou téměř vždy plné branek. Jak tomu bude tentokrát? Úvodní buly bude vhozeno v 18:30.
» Hvězda soupeře
Americký útočník Derek Ryan nastřádal loni 66 kanadských bodů

Přes léto se velké zemětřesení v týmu rakouského Villachu, který loni skončil ve čtvrtfinále, neudálo. Největší posilou je jistě kanadský útočník Curtis Fraser, jenž naposledy působil v Záhřebu. Letos jsou Rakušané po pěti zápasech na druhém místě s náskokem dvou bodů a ztrátou tří. A to i přesto, že mají zraněné tři zkušené hráče. "Znojmo stále patří k těm lepším týmům soutěže. Je to silný protivník, ale jsem přesvědčený, že nás trenéři dobře připravili," konstatuje před duelem obránce Mario Altmann.

Orly v pondělí posílil zkušený finský brankář Sasu Hovi, pro kterého bude právě páteční večer znojemskou premiérou. "Vždycky jsem se těšil na zápasy v České republice. Je tu výborná atmosféra. Fanoušci nám dodávají sílu. Na sezónu se velmi těším," říká jednatřicetiletý Hovi. Domácí chtějí konečně urvat body do tabulky a odtrhnout se od předposledního místa. Chybět jim nadále bude zraněný Zdeněk Blatný, naopak do sestavy by se měl vrátit Lubomír Štach.

Z víkendových zápasů stream zdarma

Živý stream z pátečního i sobotního duelu můžete sledovat z České republiky na playo.tv zdarma. Výjimečně bude přenos zajištěn z kostkové kamery a nebude komentovaný. Od zápasu s Lublaní se fanoušci opět mohou těšit na kvalitu, na kterou jsou zvyklí (příklad Znojmo - Graz). Stream z duelu Znojmo - Villach začíná v 18:25 pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 5 4 0 1 34:39

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 11. 2.
body 3 8
aktuální forma Klagenfurt (V) 2:4
Graz (D) 2:3sn
Salzburg (V) 4:2
Vídeň (D) 1:4
Graz (V) 6:3
Klagenfurt (V) 5:4p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 5 bodů (2 + 3) John Hughes, 11 bodů (3 + 8)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 4 body (2 + 2) Rodney C. Jarrett, 6 bodů (3 + 3)
brankář Sasu Hovi (zatím nenastoupil) Jean Philippe Lamoureux (90,1%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#2 Igor Dremelj, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#98 Michael Johnstone, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Ullberg – Magovac, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Horák – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Müller, Bartoš, Novák.
Lamoureux - Altmann, Pretnar, Jarrett, Unterluggauer, Bacher, Brunner, Loibnegger - Fraser, Ryan, Nageler - Peintner, McBride, Hughes - Platzer, Rauchenwald, Alagic - Leiler.