Přímý souboj o čtvrté místo sehrají Orli v Itálii

SO 25. 1. 2014
Znojemští hokejisté si před nadstavbovou částí vytyčili jasný cíl: skončit v první čtyřce a začínat play-off doma. Nyní je čeká přímý souboj na ledě tabulkového rivala. K němu podstoupí dalekou cestu do italského Bolzana, kde nastoupí v neděli od 18:45.
» Hvězda soupeře
Český brankář Jaroslav Hübl je jasnou jedničkou Bolzana. Svého náhradníka Güntera Hella do branky téměř nepustil. Když Hell naposledy nastoupil, dostal italský tým osmigólový výprask.

Bolzano ve své nováčkovské sezóně v EBEL nepřestává překvapovat. Nejen, že po základní části vybojovalo skvělé čtvrté místo a zajistilo si play-off, také do nadstavby vstoupilo skvěle. Dva body si odvezlo ze Salzburgu a v posledním kole po vítězství 2:1 také z Vídně, drobným zklamáním pak byla pouze domácí porážka 0:1 proti Linzi. Cíle týmu jsou ale vysoké. "Máme kvalitu na to, abychom bojovali o titul," prohlásil americký kouč Tom Pokel. "Nikdy se neuspokojíme, chceme stále víc a cítím, že nejen na ledě, ale i mimo něj nyní fungujeme jako opravdový tým," věří si.

V tabulce mají Lišky na třetím místě před pátým Znojmem náskok jednoho bodu. Podobně jako Orli patří mezi bruslařsky silné celky, nebezpečné v protiútocích. "Zápasy proti Znojmu často připomínají závody o to, kdo bude rychlejší," všímá si Kim Strömberg, útočník, který ještě loni působil v dresu Orlů. "Znám ve Znojmě stále mnoho hráčů, ale nedá se říct, že by mě čekal zvláštní zápas. Chceme vyhrát."

Uspět budou chtít jistě také Orli, kterým nevyšel páteční domácí duel proti Villachu. Přesto získali alespoň bod a třetí místo mají na dostřel. Nečeká je však nic lehkého. Před dvěma týdny v Itálii sice zvítězili, tehdy ale oba celky šetřily několik opor. "Bolzano je především v obranné fázi velmi silný tým," říká útočník Zdeněk Blatný. "Musíme dodržovat náš systém, dobře bruslit a odvézt si s sebou domů nějaké body," uzavírá.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
4 2 2 0 0 12:9

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 5. 3.
body 4 5
aktuální forma Znojmo - Villach 2:3p
Znojmo - Vídeň 2:3sn
Linz - Znojmo 1:6
Vídeň - Bolzano 1:2
Bolzano - Linz 0:1
Salzburg - Bolzano 2:3sn
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 50 bodů (15 + 35) Mark Santorelli, 40 bodů (10 + 30)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 24 bodů (6 + 18) Sebastien Piche, 38 bodů (10 + 28)
brankář Sasu Hovi (91,8%) Jaroslav Hübl (91,4%)
využití přesilovek 20,95 % 18,23 %
úspěšnost oslabení 83,50 % 81,22 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #7 Michael Graber
Čároví rozhodčí: #84 Oskar Johnston, Kevin Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Pojkar – Lattner, Blatný, Beránek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Jiránek.
Hübl – Egger, Obderdörfer, Nicoletti, Tomassoni, Piche, Charlebois, Miglioranzi – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Beaudoin – A. Esposito, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, Insam – Wunderer.