Přibrzdí Orli rozjeté Býky ze Salzburgu?

SO 26. 10. 2013
Zběsilé tempo Býků budí zasloužený respekt, a přestože Orli na svého rakouského rivala umí, tentokrát bude souboj ještě peprnější a napínavější. Navíc hosté budou chtít svému českému soupeři oplatit hořkou domácí porážku ze samotného úvodu ligy. Znojemské mantinely se rozezvučí mistrovským kláním v neděli od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Třiatřicetiletý americký zadák Troy Milam není pro české hokejové fandy neznámou. Předchozí dvě sezony se pohyboval po extraligovém ledě v dresu Sparty Praha.

Salzburg je nejúspěšnějším klubem měsíce října, bodoval již devět zápasů v řadě! Z toho v osmi případech zvítězil. Zvláště famózní je minisérie tří zápasů mezi 8. a 13. říjnem se skóre 15:0! „Jsme dobře připraveni a celkově hrajeme lepší hokej než na začátku sezony,“ kvituje momentální formu svého týmu zkušený rakouský útočník Manuel Latusa. Ten se také vyjádřil k nedělnímu utkání: „Ve Znojmě se hraje vždy obtížně, doma jsou velmi silní. V naší současné situaci ale myslíme na vítězství. Chceme udělat další krok k prvnímu místu.“

Znojemští hokejisté mají v zádech zapeklitý duel na ledě maďarského Fehérváru, v utkání zpočátku vedli, během necelé minuty však dokázali Čerti skóre otočit. Nakonec to vypadalo, že Orli přeci jen bod vybojují, ale šest vteřin před závěrečnou sirénou překonal Hoviho kuriózním způsobem útočník Naglich. „Byl to vyrovnaný zápas s dobrými příležitostmi na obou stranách. Můžeme se zlobit sami na sebe, že jsme nedokázali z našich šancí více vytěžit,“ vrátil se k páteční prohře asistent trenéra Milan Navrátil.

Ve Fehérváru se poprvé zapojil do hry obránce Michael Kolarz, naopak na střídačce stále chybí útočníci Martin Podešva, Richard Jarůšek a Patrik Novák.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 6 2 0 3 38:32

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 6. 2.
body 18 22
aktuální forma Fehérvár – Znojmo 3:2
Linz – Znojmo 4:5p
Znojmo – Klagenfurt 1:3
Villach – Salzburg 3:4
Dornbirn – Salzburg 4:7
Salzburg – Linz 1:2p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 16 bodů (5 + 11) Mark Cullen, 13 bodů (6 + 7)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 6 bodů (1 + 5) Troy Milam, 10 bodů (3 + 7)
brankáři Sasu Hovi (90,5%) Luka Gračnar (92,0%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #84 Johnston Oskar, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Gračnar – Lynch, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Latusa, Cullen, Motzko, Raffl, Roe, Meckler – Kristler, Komarek, Keith – Brophey, Hofer, Brucker.
Hovi – Sova, Pavlikovský, Thomas, Štach, Kolarz, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Finsterle, Bartoš.