Převládá spokojenost, ale rozhodovat bude play-off, ví prezident Pavel Ohera

Rozhovory
ÚT 3. 1. 2023
Znojemští hokejisté mají za sebou polovinu základní části a pomalu se začnou připravovat na vyvrcholení základní části a především play-off, kde už narazí i na soupeře z vedlejší skupiny. Dosavadní průběh ročníku hodnotí prezident klubu Pavel Ohera.

Jaké jsou pocity z první poloviny základní části?
Jsme určitě spokojení. Někdy je potřeba hráče trochu motivovat, protože si hrajeme svojí vlastní soutěž, ale všichni víme, že rozhodovat se bude až v březnu a dubnu. Bude potřeba se ke konci základní části připravit na doufáme dlouhé play-off. Nyní je to pro nás pořád jen příprava.

Týmu se daří vyhrávat, i když výkon není vždy úplně stoprocentní. Dáváte hráčům i nějaké dílčí cíle, aby ta motivace na jednotlivé zápasy byla dostatečná?
Je jasné, že každé utkání je jen o nás. V posledních zápasech bylo dáno, že nesmíme inkasovat více než dva góly a rozdíl by měl být alespoň o čtyři branky. V play-off to bude hodně o obraně a nám se někdy stává, že všichni útočí a nikdo nebrání. Někdy koncentrace hráčů klesá, což ale vidíme i v jiných sportech. Mohli jsme to vidět i u Brazilců na MS ve fotbale, když vedli 4:0. Chápu fanoušky, že by chtěli výkony pořád na sto procent, ale někdy tomu tak není.

Když nebudeme počítat pozici lídrů Tomáše Svoboda a Jana Hrušky, tak se v kádru vynořili hráči, kteří sbírají hodně bodů, zároveň jsou mladí a perspektivní, například Lukáš Adámek. Jak hodnotíte jejích výkony?
Musím říct, že na tréninku kluci pracují velmi dobře. Odpoledne v kabině si přidávají. Je na nich vidět, že pochopili svoje pozice, bojují o místa a chtěli by pokračovat ve Znojmě i nadále, což nás pochopitelně těší.

V utkáních se zatím pravidelně střídají oba brankáři, jaký je plán do dalších zápasů?
Oba brankáři nám zatím chytají dobře, Matěji Žajdlíkovi se povedly i střídavé starty ve Vsetíně. Naší snahou je, aby chytali a na play-off byli připraveni oba dva, protože je budeme potřebovat. Tohle je ale záležitost trenérů, nezasahuji jim do toho.

Ve čtvrtfinále se hraje ještě s týmy z naší východní skupiny, ale od semifinále už narazí kluby na soupeře z vedlejší západní skupiny. Sledujete jí?
Určitě ji sledujeme a něco si o tom myslíme. Trenéři ty mužstva jako Letňany, Příbram nebo Chomutov pozorují a mám pocit, že přehled o tom mají i samotní hráči. Bohužel systém je takový, že se s nimi v základní části nesetkáme. Musíme se s tím vypořádat.

Uvažujete ještě o nějakém posílení kádru?
Přemýšleli jsme o nějakých cizincích, ale upustili jsme od toho a nechceme do té party už zasahovat. Vytvořila se určitá týmová chemie a všichni pochopili pozici v hierarchii týmu. Kdyby se na trhu objevilo něco adekvátního, tak jednoho hráče klidně ještě přibereme, ale bylo by to nad plán.

Někteří hráči dostali šanci v CHANCE lize. Je o hráče zájem o soutěž výš?
Určitě je zájem o více hráčů, ale my je nechceme nutit. U těch, co jsme pustili, se jedná o jejich vazby na dané místo. Lukáš Adámek to má z Přerova do Valašského Meziříčí kousek, Dominik Sklenář pochází z Prahy a Vojtěch Kloz je z Karlových Varů, takže Sokolov je ideální. Všichni tam sehráli pár zápasů a vrátí se do Znojma. Máme poměrně dost volna, není důvod jim to nedopřát.

Co říkáte na diváckou podporu a počty diváků, kteří na zápasy chodí?
Upřímně bych si představoval, že diváků bude chodit o pár stovek víc, ale rozumím tomu, že doba je složitá, ceny vysoké a kultura se sportem jsou první věci, na kterých bude každý šetřit. A to navzdory tomu, že vstupné máme nastaveno velmi lidově. Atmosféru na stadionu ale máme přesto vynikající, všechna čest. Pořád doufám, že jak se bude blížit vyvrcholení sezóny, přijde lidí výrazně víc a poženou tým za postupem.