Přestupy v EBEL: Bolzano se snaží udržet mistrovský kádr, Villach přebírá hráče Vídni

Aktuální zprávy
ČT 31. 5. 2018
Sezóna teprve před několika týdny skončila, kluby mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy se už však chystají na tu nadcházející. Posiluje zejména Villach, pozadu nezůstávají ani Fehérvár a Graz. Přestupové okno také nabízí zajímavé odchody do předních evropských lig.

Letošní mistr z Bolzana zatím oznámil čtyři odchody a dvě zámořské posily. Za výraznou ztrátu lze považovat konec kariéry Alexandera Eggera, dlouholetého italského reprezentanta. Do Innsbrucku pak míří Austin Smith, Mike Halmo zase do finské ligy. Nahradit by je měl útočník Massimo Carozza a obránce Tim Campbell. Bolzano se podle očekávání snaží udržet fungující kádr a nedělat příliš mnoho změn.

Jamie Lundmark po pěti letech v KACu ukončil kariéru

Také Salzburg neodehrál špatnou sezónu, pro tak ambiciózní klub je však druhé místo zklamáním. Navíc se musí vypořádat s koncem kariéry dlouholetých opor Daniela Welsera, Manuela Latusy, a také Kanaďana Juliena Brouilletteho. U býků končí obránce Matt Generous, který míří do finské ligy, ale i gólman Luka Gračnar, jehož pozici brankářské dvojky by měl od nového ročníku zastávat Rakušan Lukas Herzog. Pokračovat v dresu Salzburgu bude slovenský reprezentační obránce Martin Štajnoch a další tradiční opory. Obrovským jménem pro celou ligy je pak Chris VandeVelde – hráč, který ještě před dvěma roky hrál pravidelně v Philadelphii Flyers v NHL a na kontě má téměř 300 startů v nejprestižnější lize světa.

Linz v letošním přetupovém období jednoznačně překopává celý kádr. Končí totiž hned patnáct hráčů včetně Fabio Hofera, Joela Brody, Jake Dowella, Sebastiana Pichého, Marc-Andrého Doriona a Patricka Spannringa. Místo nich klub angažoval několik nadějných Rakušanů, ale také Američana Kevina Kapstada z Klegenfurtu a elitního švédského útočníka Dragana Umicevice.

V Klagenfurtu končí po dlouhých šesti sezónách Kanaďan Jamie Lundmark, kterého v loňské sezóně trápily zdravotní problémy, a tak se rozhodl ukončit hokejovou kariéru. Mezi další hráče, které v dresu korutanského celku už neuvidíme, patří Julian Talbot, Jon Rheault, Mitja Robar, Nick St. Pierre, ale také zkušený Manuel Ganahl, jenž míří do finské ligy. Nahradit by je měl útočník Mitch Wahl, jenž v minulé sezóně hrál za Innsbruck a připsal si průměrně více než bod na zápas. Dalším velkým přestupem ligy je pak získání Kanaďana Nicka Petersena z Eisbärenu Berlín. Ten si v průběhu pěti let v německé lize připsal celkově 206 kanadských bodů. Zároveň se stal nejproduktivnějším hráčem letošního play-off DEL.

Vídeň zatím s příchody hráčů šetří a ještě nepřivedla vytoužené posily. Klub naopak opustili útočníci MacGregor Sharp, Brandon Buck, Jerry Pollastrone, a také obránci Aaron Brocklehurst, Ryan McKiernan a Jamie Fraser. Za jediný výrazný příchod lze považovat Marc-Andrého Doriona z Linze.

Austin Smith mění Bolzano za Innsbruck

Innsbruck opustil český gólman Patrik Nechvátal, a tak muselo vedení hledat novou jedničku. Nakonec si vybralo gólmana Matta Climieho, který v loňské sezóně hrál na Slovensku. Z Bolzana pak Žraloci získali Austina Smitha, ze Záhřebu Michaela Boivina a z Grazu Maria Lamoureuxe. Velký návrat pak hlásí ofenzivní obránce Nick Ross, který své tříleté předchozí působení v Innsbrucku proložil sezónou ve Zvoleni.

V Grazu tradičně obměňují celý svůj kádr a končí hned třináct hokejistů, převážně klíčových hráčů. Za příklad lze úvést Brocka Higgse, Anthonyho Camaru, Kurtise McLeana, Evana Bropheyho či obránce Clemense Unterwegera. Ze Znojma pak přichází fanouškům známý útočník Colton Yellow Horn a obránce André Lakos, ale také Švédi Robin Jacobsson (obránce) a Robin Rahm (gólman). O branky by se pak měl starat Kanaďan Mark Mancari.

Villach přišel o oba své gólmany a musel se tak poohlížet v Německu, kde si vyhlédl Dana Bakalu. Z Vídně pak přivedl útočníka Jerryho Pollastroneho, MacGregora Sharpa a obránce Jamieho Frasera. Z německé ligy pak přichází Kanaďan Blaine Down.

Dornbirn zatím oznámil odchody Martina Grabhera-Meiera, Matta Frasera , Dustina Sylvestera a Chrise D´Alviseho. Očekává se, že své posily představí během června hromadně.

Fehérvár opustilo hned patnáct hokejistů v čele s Antoninem Manavianem a Jeffem LoVecchiem. Zpět domů se naopak vrací Andrew Sarauer a ze Záhřebu míří do Maďarska také Harri Tikkanen a Tero Koskiranta.

Záhřeb opustil obránce Garrett Noonan, jenž zamířil do německého Krefeldu, ale také Tyler Morley, nejproduktivnější hráč v loňském ročníku EBEL. Ten zase míří do finské SaiPy.