Přesilovky Znojma si Liberec pohlídal

Aktuální zprávy
PÁ 10. 12. 2004
Z n o j m o - Poslední dvě vzájemná utkání Znojma a Liberce se rozhodovala až v nastaveném čase. Bonusový bod si v obou případech připsali na svůj účet Bílí Tygři. Znojemské orly už by asi mohl začít strašit fantom jménem Radim Vrbata. V letoším ročníku si v zápasech proti Znojmu připsal sedm bodů, vstřelil tři branky a svými zásahy rozhodl obě prodloužení. Znojmo narazilo, na rozdíl od posledního zápasu, na velmi houževnatý soustředěný odpor navíc s výborným Hniličkou v brance. Dokázalo si vytvořit tlak, mělo dokonce téměř minutu a půl výhodu dvou mužů v poli, dva sólové úniky, ale skórovat dokázalo pouze jednou. Tyto momenty byly nakonec rozhodující pro výsledek zápasu. Potvrzují to i slova <b>Jana Votruby</b>: „Kdybychom šli do vedení dva nula, byly by šance na to udržet výsledek lepší. Jeden a půl minuty přesilovka pět na tři je obrovská výhoda.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Znojemský trenér nenašel na způsobu hry v přesilovkách vážné chyby: „Že by jsme je sehráli špatně, to se říct nedá. Byly tam šance, byly tam střely, ale nedali jsme gól, bohužel. Jednu přesilovku jsme je téměř celou nepustili ze třetiny, to bylo také sehrané dobře.“ Současně ale uznává, že Tygři byli více než zdatným soupeřem: „Liberec má velice silnou obranu, má ohromný silný beky a dostat se přes ně před bránu není vůbec jednoduchý. V tom je třeba vidět obrovskou kvalitu soupeře.“

Ke klíčovému bodu utkání se obdobně vyjadřuje i liberecký trenér Josef Paleček: „Velmi důležité bylo, že jsme zvládli oslabení pět na tři, to dodalo klukům síly. V minulém utkání proměnilo Znojmo pět přesilovek, takže jsme to probírali a byli jsme připraveni na to, že by to mohli zopakovat. I když jsme si říkali, že pět přesilovek využít v zápase je opravdu extrém. Dvojnásobné oslabení je ale něco jiného. Kluci tam nechali všechno, byl to skutečně jeden z rozhodujících momentů zápasu.“