Premiéra v úloze hostů, Znojmo se představí na jihlavském ledě

PO 11. 8. 2014
Tři utkání na znojemském zimním stadionu napěchované do pouhých šesti dnů. Hokejoví Orli věnovali svým příznivcům bohatou odměnu za dlouhé čekání na přípravné duely sezóny 2014/2015. V tom dalším se Jihomoravané představí v Jihlavě, kde v odvetném klání svedou boj s místní Duklou. Úvodní buly je plánováno na 17:30.

HC Dukla Jihlava

Ježci odstartovali přípravu ve velkém stylu a prozatím neokusili pachuť prohry. Na konci července si poradili s reprezentačním výběrem Francie v poměru 6:1, na znojemském ledě si stav 2:2 po základní hrací době zpříjemnili vítězstvím v samostatných nájezdech a ve čtvrtek pokořili i čerstvě prvoligové Kladno.

Začátek přípravy zastihl ve skvělé střelecké formě Michala Důrase, který skóroval ve všech třech dosavadních zápasech Dukly. Body pilně sbírají i Adam Zeman a Filip Seman, jako platná posila se zdá být i mladý bek Jakub Schejbal. Do brány Jihlavy se v prvních dvou zápasech postavil Lukáš Sáblík, v duelu s Kladnem přepustil své místo Šťastnému.

Obě mužstva se střetla přesně před týdnem, tedy v úterý 5. srpna. Jihlava zaskočila svého protivníka a v 28. minutě se ujala dvoubrankového vedení. Orlům chvíli trvalo, než našli cestu do klece Dukly, ale po střelách Fialy a Podešvy se dočkali vyrovnání. V páté sérii samostatných nájezdů pak rozhodl o vítězi již zmiňovaný Schejbal.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté se po dvou českých rivalech vrhli do mezinárodní bitvy s účastníkem KHL Amurem Chabarovsk, který na jihu Moravy končí svůj více než týdenní přípravný kemp. Skvělý nedělní souboj, jenž nabídl vysoké nasazení, tvrdost, hezké kombinace i zvraty ve vývoji skóre, se stal kořistí Orlů. Po gólech Grofa, Tomase, Havlíka a Pavlikovského se mohli zaslouženě radovat domácí, které přišlo povzbudit přes dva tisíce fanoušků.

Své premiéry se ve znojemském dresu dočkal Pavel Rosa. Ten na sebe upozornil hlavně precizní přihrávkou Richardu Pavlikovskému, který z ní vytěžil čtvrtý gól Jihomoravanů. Na střídačce se poprvé objevil také slovinský gólman juniorky Žan Us. „Byl to náš dosud nejlepší zápas. Nejen díky tomu, že jsme vyhráli, ale hráli jsme v pohybu a s nasazením,“ prohlásil po utkání spokojený kouč Jiří Režnar.

V Jihlavě se Orli rozjedou již ke svému čtvrtému přípravnému duelu. Hlavní trenér plánuje před utkáním mírně pozměnit sestavu, více času na ledě tak dostanou i mladí hráči. Do zápasu již naskočí i slovenský útočník Branislav Rehuš, který je ve Znojmě na zkoušku.

Sestavy z posledních zápasů

Šťastný – Zadražil, Kaláb, Briják, Dobrovolný, Schejbal, Kolda, Podlipnik, Čáp – Melenovský, Štěpánek, Prokš, Březina, Důras, Zeman, Čachotský, Kuřítko, Malec, Mikeš, Seman, F. Kadlec
Nechvátal – Grof, Bořuta, Bača, Pavlikovský, Nemčík, Štach, Sova – Tomas, Pucher, Lattner – Rosa, Podešva, Havlík – Číp, Bartoš, Beránek – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.