Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Před startem letní přípravy doplňuje kádr kvarteto českých hráčů

Před startem letní přípravy doplňuje kádr kvarteto českých hráčů

Znojemský kádr rozšiřuje trojice zkušených českých polařů i třetí brankář. Novými tvářemi jsou ostřílený obránce Adam Sedlák i útočníci Marek Kalus a Nicolas Hlava. Stávající brankářské duo doplní Martin Holík.

Momentálně šestadvacetiletý Adam Sedlák je odchovancem Vítkovic, kde také dlouhé roky působil. V roce 2008 si vyzkoušel první angažmá v cizině, když zamířil do kanadské OHL. Za tři roky zde odehrál přes sto padesát utkání a nasbíral okolo šedesáti kanadských bodů. Během této štace jezdil Sedlák pravidelně na mládežnické reprezentační kempy a v roce 2011 si zahrál i na mistrovství světa U20.

Marek Kalus v dresu Havířova. Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

Posléze se tento urostlý bek vrátil do Evropy. Hrál za extraligové Vítkovice, avšak v roce 2013 jej zlákalo opět zahraničí. Chvíli působil v Itálii, ale následně přestoupil do francouzského Dijonu. Ročník 2015/2016 strávil opět v zámoří a v posledních dvou letech hrál na Slovensku za Banskou Bystricu, s níž vybojoval dva mistrovské tituly. "Jde o šikovného silového beka, který může být pro náš tým jedině přínosem. Vyniká výbornou střelou a hrou do těla. Vyzkoušel již několik zahraničních angažmá, EBEL by mu měla vyhovovat," věří Rostislav Dočekal, sportovní manažer klubu.

» Statistiky Adama Sedláka na Elite Prospects

Taktéž o dva roky mladší Marek Kalus má zkušenosti ze zahraničních lig. Tři roky hrál v kanadské Western Hockey League, následně si vyzkoušel slovenskou, švédskou i polskou ligu. Během svého působení v Krakově bodoval téměř v každém utkání. V roce 2015 se Kalus vrátil do prvoligového Havířova, kde dříve hokejově vyrůstal. Patřil zde k nejproduktivnějším hráčům týmu. Je bratrem Petra Kaluse, jenž za Znojmo odehrál tři zápasy před dvěma lety. "Marek Kalus praktikuje důrazný hokej a má dobrou koncovku. Věříme, že bude platným hráčem pro náš tým," říká Dočekal.

» Statistiky Marka Kaluse na Elite Prospects

Nicolas Hlava přichází z Chomutova. Foto: piratichomutov.cz

Druhým útočníkem rozšiřující kádr Orlů Znojmo je Nicolas Hlava. Brzy čtyřiadvacetiletý rodák z Chomutova působil doposud pouze ve svém mateřským týmu a často vypomáhal i na farmě v Kadani. Na svém kontě má čtyřiačtyřicet extraligových startů. Za Kadaň pak odehrál 185 utkání a vstřelil v nich třicet sedm branek a na čtyřicet osm asistoval. Zároveň je vítězem české extraligy juniorů v sezóně 2013/2014. Angažmá v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize bude pro Hlavu obrovskou výzvou. "Nicolas je skvělý bruslař s pravým držením hole, kterého zdobí mimo jiné i výborná střela," uvedl Dočekal.

» Statistiky Nicolase Hlavy na Elite Prospects

"Od všech těchto posil očekáváme, že přinesou do mužstva důraz. Jsou to hokejisté, kteří dohrávají osobní souboje. Věříme, že se jedná o vhodné hráče pro Erste Bank Eishockey ligu a pomohou nám zabojovat o ty nejvyšší příčky," dodal sportovní manažer.

Brankářské duo Patrik Nechvátal - Tomáš Halász doplňuje osmnáctiletý Martin Holík, který do Znojma přichází z juniorského kádru brněnské Komety. Holík odchytal loni třicet zápasů v extralize juniorů, na svůj první start mezi seniory teprve čeká. "Martin je nadějný mladý gólman, který bude zastávat pozici třetího brankáře. Stabilně bude chytat ve druholigovém Pelhřimově, ale v případě potřeby bude připraven naskočit i za náš A-tým," vysvětlil Dočekal.

» Statistiky Martina Holíka na Elite Prospects

Orlům startuje v pondělí 7. května letní příprava, kde se sejde kompletní kádr s výjimkou cizinců. Ti se připojí až na ledě první den v srpnu. "První dva dny na suchu budou testovací. Ověříme si, jak jsou na tom kluci po dovolené," popsal plány trenér Miroslav Fryčer.

» Aktuální soupiska Orlů