Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Před startem letní přípravy doplňuje kádr kvarteto českých hráčů

Znojemský kádr rozšiřuje trojice zkušených českých polařů i třetí brankář. Novými tvářemi jsou ostřílený obránce Adam Sedlák i útočníci Marek Kalus a Nicolas Hlava. Stávající brankářské duo doplní Martin Holík.

Momentálně šestadvacetiletý Adam Sedlák je odchovancem Vítkovic, kde také dlouhé roky působil. V roce 2008 si vyzkoušel první angažmá v cizině, když zamířil do kanadské OHL. Za tři roky zde odehrál přes sto padesát utkání a nasbíral okolo šedesáti kanadských bodů. Během této štace jezdil Sedlák pravidelně na mládežnické reprezentační kempy a v roce 2011 si zahrál i na mistrovství světa U20.

Marek Kalus v dresu Havířova. Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

Posléze se tento urostlý bek vrátil do Evropy. Hrál za extraligové Vítkovice, avšak v roce 2013 jej zlákalo opět zahraničí. Chvíli působil v Itálii, ale následně přestoupil do francouzského Dijonu. Ročník 2015/2016 strávil opět v zámoří a v posledních dvou letech hrál na Slovensku za Banskou Bystricu, s níž vybojoval dva mistrovské tituly. "Jde o šikovného silového beka, který může být pro náš tým jedině přínosem. Vyniká výbornou střelou a hrou do těla. Vyzkoušel již několik zahraničních angažmá, EBEL by mu měla vyhovovat," věří Rostislav Dočekal, sportovní manažer klubu.

» Statistiky Adama Sedláka na Elite Prospects

Taktéž o dva roky mladší Marek Kalus má zkušenosti ze zahraničních lig. Tři roky hrál v kanadské Western Hockey League, následně si vyzkoušel slovenskou, švédskou i polskou ligu. Během svého působení v Krakově bodoval téměř v každém utkání. V roce 2015 se Kalus vrátil do prvoligového Havířova, kde dříve hokejově vyrůstal. Patřil zde k nejproduktivnějším hráčům týmu. Je bratrem Petra Kaluse, jenž za Znojmo odehrál tři zápasy před dvěma lety. "Marek Kalus praktikuje důrazný hokej a má dobrou koncovku. Věříme, že bude platným hráčem pro náš tým," říká Dočekal.

» Statistiky Marka Kaluse na Elite Prospects

Nicolas Hlava přichází z Chomutova. Foto: piratichomutov.cz

Druhým útočníkem rozšiřující kádr Orlů Znojmo je Nicolas Hlava. Brzy čtyřiadvacetiletý rodák z Chomutova působil doposud pouze ve svém mateřským týmu a často vypomáhal i na farmě v Kadani. Na svém kontě má čtyřiačtyřicet extraligových startů. Za Kadaň pak odehrál 185 utkání a vstřelil v nich třicet sedm branek a na čtyřicet osm asistoval. Zároveň je vítězem české extraligy juniorů v sezóně 2013/2014. Angažmá v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize bude pro Hlavu obrovskou výzvou. "Nicolas je skvělý bruslař s pravým držením hole, kterého zdobí mimo jiné i výborná střela," uvedl Dočekal.

» Statistiky Nicolase Hlavy na Elite Prospects

"Od všech těchto posil očekáváme, že přinesou do mužstva důraz. Jsou to hokejisté, kteří dohrávají osobní souboje. Věříme, že se jedná o vhodné hráče pro Erste Bank Eishockey ligu a pomohou nám zabojovat o ty nejvyšší příčky," dodal sportovní manažer.

Brankářské duo Patrik Nechvátal - Tomáš Halász doplňuje osmnáctiletý Martin Holík, který do Znojma přichází z juniorského kádru brněnské Komety. Holík odchytal loni třicet zápasů v extralize juniorů, na svůj první start mezi seniory teprve čeká. "Martin je nadějný mladý gólman, který bude zastávat pozici třetího brankáře. Stabilně bude chytat ve druholigovém Pelhřimově, ale v případě potřeby bude připraven naskočit i za náš A-tým," vysvětlil Dočekal.

» Statistiky Martina Holíka na Elite Prospects

Orlům startuje v pondělí 7. května letní příprava, kde se sejde kompletní kádr s výjimkou cizinců. Ti se připojí až na ledě první den v srpnu. "První dva dny na suchu budou testovací. Ověříme si, jak jsou na tom kluci po dovolené," popsal plány trenér Miroslav Fryčer.

» Aktuální soupiska Orlů