Před Orly stojí nejtěžší test v přípravě – extraligová Slavia

PO 20. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Po čtyřech vítězných utkáních s prvoligovými soupeři v rámci Regionálního poháru čeká nyní na znojemské hokejisty v rámci přípravy na nadcházející sezónu nejtěžší protivník. Orli budou v Edenu čelit extraligové Slavii Praha a doufají, že jim duel přinese cenné poznatky. „Je to pro nás utkání, které bude svou kvalitou určitě nejblíž EBEL," podotkl kouč Orlů Martin Stloukal. Zápas začíná v úterý v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Slavia Praha patří v posledních letech k nejlepším a nejúspěšnějším českým hokejovým klubům. V minulém uplynulém extraligovém ročníku ale mnoho úspěchů neslavila, neprobojovala se ani do předkola play-off, a závěr sezóny tak strávila boji v play-out. V nich se poprvé od stěhování do nové arény ve Vysočanech v roce 2004 představila v extraligovém utkání divákům na stadionu v Edenu.

Právě do Edenu, kde Slavia tradičně hraje své přípravné duely, budou mířit v úterý také kroky znojemského týmu. Sešívání sice měli původně v rámci letní přípravy hrát mezinárodní European Trophy, v soutěži ale nakonec nestartují a duel se Znojmem pro ně bude první zápasovou prověrkou od 9. srpna, kdy remizovali s Ústím nad Labem 2:2.

foto
⇒  Finský forvard Kim Strömberg by měl být po zranění ramene znovu připraven na zápas

V týmu koučů Vladimíra Růžičky, Josefa Beránka a Ondřeje Weissmanna se snoubí zkušenost v podobě obránců Petra Kadlece, Pavla Kolaříka či útočníka Jana Alinče s důrazem a dravostí mládí, které zastupují třeba Tomáš Hertl, Jakub Krejčík, Vladimír Růžička ml. nebo ve svých 24 letech také znojemský odchovanec Jakub Sklenář. Útočné řady Slavie by měla táhnout také nová posila z Kladna, střelec Jaroslav Kalla.

Orly hned od počátku přípravy trápí zdravotní problémy. „Pro mě je v tuto chvíli nejdůležitější, jak dopadne v pondělí magnetická rezonance kolena Paula Crowdera. Luboš Štach má problémy s prsním svalem, Martin Škadra dostal v zápase s Jihlavou ránu pukem do žeber, ale měl by být připravený," vypočítává trenér Martin Stloukal.

Ani jedno utkání ještě kvůli zánětu sedacího nervu neodchytal brankář Ondřej Kacetl. „Ondra to v pondělí nebo v úterý přijde zkusit na trénink. Samozřejmě si přeju, aby mi poté řekl, že je připravený," říká Stloukal, který je tak nucen v pozici brankářské dvojky využívat juniora Petra Helešice. „Zkoumáme možnosti, které bychom směrem do sezóny mohli využít, ale zatím bych téma třetího brankáře nerad nějak otvíral, máme tu dva brankáře, se kterými počítáme."

„Šanci teď při zdravotních problémech ostatních dostali také junioři. Musím říct, že třeba Michal Telesz mě překvapil, vypadá dobře. Juniorka ale má sama nedostatek hráčů a osobně si myslím, že v samotné EBEL nám její hráči příliš pomoct nemůžou," myslí si kouč Orlů.

Orli dosud ve čtyřech přípravných utkáních praktikovali velmi ofenzivní styl a vstřelili celkem úctyhodných 27 branek. Od úterního duelu jsou ale očekávání přeci jen jiná. „Podstatné je především to, že v Edenu budeme hrát na hřišti NHL rozměrů. Navíc Slavia je extraligový tým, takže je to pro nás určitě utkání, které bude svou kvalitou nejblíž EBEL," věří Martin Stloukal.