Potřetí v sezóně se Znojmo utká s Opavou

SO 14. 1. 2023
Tři dny po těsné výhře nad Vyškovem čeká na Orly další domácí duel. Na jejich led přijíždí z dalekého Slezska celek Opavy, kterému se mimo svůj led moc nedaří. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Znojemští hokejisté odehráli v novém roce tři duely, první dva byly mimo svůj stadion. Zatímco ve Velkém Meziříčí zvítězili celkem jasně 4:0, v Kopřivnici se trápili, ještě v úvodu 3. třetiny prohrávali o čtyři góly, po parádním obratu se však radovali z cenné výhry na nájezdy. Následoval první zápas na svém ledě proti Vyškovu a opět to byly nervy, domácí dvakrát vedli, ovšem soupeř vždy dorovnal, podruhé vteřinu před koncem prostřední části, v té závěrečné strhli svěřenci kouče Berouna potřetí vedení na svou stranu a tentokrát jej už uhájili.

V Nevoga aréně odehráli Orli dosud třináct utkání a z toho dvanáctkrát odcházeli v pozici vítěze, všechna vítězství byla navíc za tři body, jen Kopřivnici podlehli 3:4 v prodloužení. Své fanoušky potěšili pětasedmdesáti vstřelenými góly a pouze sedmnáctkrát inkasovali.

Oproti tomu jejich slezský protivník mimo svůj led odehrál třináct střetnutí a přivezl si stejný počet bodů za tři výhry v základní hrací době, jednu v prodloužení a zbylé dva body vybojoval za porážky v nastavení a na nájezdy. Skórovat se mu povedlo v třiatřiceti případech, jednapadesát branek skončilo v jeho bráně. V posledním venkovním klání podlehl Novému Jičínu 0:2.

Nejproduktivnější hráč Jihomoravského celku Tomáš Svoboda, jenž má na kontě čtyřiadvacet branek a jednadvacet asistencí, nebude stále k dispozici, neboť společně s dalším tahounem Janem Hruškou pobývá do konce ledna v Pardubicích B, mužstvu Chance ligy.

Co se produktivity Opavy týče, vévodí jí útočník Petr Wolf, který dosud nastřádal devětadvacet bodů díky devíti gólům a rovným dvaceti nahrávkám. O pět bodů horší jsou Tomáš Rousek a Jan Štindl, oba jich mají na kontě shodně čtyřiadvacet.

Dnešní soupeři se spolu v této sezóně utkali dvakrát a vždy se z vysoké výhry radoval znojemský celek, který nejprve na svém ledě zvítězil 5:0, poté vstřelil v Opavě stejný počet gólů, kdežto domácí mančaft se zmohl na jediný zásah.

Hlavní rozhodčí:Tomáš Mejzlík
Čároví rozhodčí:Radek Jurčík, Patrik Augusta

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Groh – Kloz (A), Tejnor (A), Stránský, Zukal, Sedláček, Mareš, Remta – Sklenář, Beránek, O. Svoboda, Kotrba, Čermák, Köver, Adámek, Špaček, Pigl, Šťovíček (C).
Hokej Vyškov:Piták – Šindelář (C), Černý, Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Wolf (A), Buršík, Malina, Rousek, Káňa (A), Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Štindl, Horný, Danielčák, Krupa.