Poslední test! Orli jdou na loňského semifinalistu slovenské extraligy

ÚT 4. 9. 2018
Příprava na novou sezónu je téměř u konce. Znojemští hokejisté vyzvou v posledním zápase před ligou slovenský Zvolen. Utkání je na programu ve středu od 17:30 v Hodoníně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zvolen byl sice v loňském ročníku slovenské extraligy po základní části druhý, avšak v semifinále play-off nestačil na Trenčín a sezóna mu předčasně skončila. Svých největších úspěchů dosáhl v letech 2001 a 2013, kdy se stal mistrem Slovenska. Nejvyšší soutěž hraje od roku 1997.

Tomáš Tomek odchytal za Znojmo 8 mistrovských zápasů.

V týmu současného trenéra a bývalého hokejisty Andreje Podkonického nalezneme mimo jiné gólmana Tomáše Tomka, který v sezóně 2014/2015 odchytal osm utkání za Znojmo v EBEL lize. Od té doby hájil barvy Žiliny a letos v létě přestoupil právě do Zvolenu. Brankářskou dvojici utvořil se čtyřiadvacetiletým Kanaďanem Mackenziem Skapskim.

Defenzíva slovenského klubu je opravdu pestrá. Kromě domácích hráčů v ní nalezneme i dva Čechy, Bělorusa, Kanaďana a Fina. Marko Pöyhönen přišel do Zvolenu letos z chorvatského Záhřebu, David Růžička, odchovanec Kladna, z běloruské ligy a Petr Ulrych z extraligové Jihlavy. V útočných řadách dominují slovenští hráči. Mezi nimi například Rastislav Špirko, bývalý slovenský reprezentant, Patrik Lušňák nebo Milan Kytnár. Nejvíce však zaujme jméno běloruského forvarda Arťoma Demkova, který pravidelně reprezentuje svoji zemi na světových šampionátech.

V přípravě se slovenský klub střetl s Klagenfurtem či Grazem. Zatímco na druhého jmenovaného soupeře nestačil (4:5p), toho prvního porazil 4:2. Další dvě utkání odehrál Zvolen s Popradem (2:3sn a 4:2) a v úterý zavítal do Zlína, kde schytal debakl (1:6).

Pro Znojmo půjde ve středu v Hodoníně o poslední ostrý test před ligou. Minulý víkend absolvovali svěřenci trenéra Miroslava Fryčera turnaj ve slovenském Popradu, na němž obsadili konečné druhé místo. Před tím se střetli se čtyřmi soupeři z české extraligy. Všechny tyto zápasy skončily maximálně dvoubrankovým rozdílem, avšak jen ten s Karlovými Vary pro sebe ukořistili právě Orli.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Sedlák, Parkkonen, Stehlík, Lattner, Tejnor, Oščádal, Kruckovyč – Kalus, Stretch, Luciani, Hlava, Braes, McPherson, Němec, Matuš, Mrázek, Novák, Bartoš, Guman, Špaček.
Skapski – Drgoň, Hraško, Vandane, Růžička, Charnaok, Pöyhönen, Roman, Ulrych – Zuzin, Kytnár, Chovan, Vandas, Špirko, Handlovský, Demkov, Lušňák, Šišovský, Petráš, Holovič, Magdolen.