Porazí Orli Žraloky i podruhé?

ST 9. 10. 2013
V pátek čeká Orly již desáté kolo v letošní sezóně. Tentokráte se jihomoravští bojovníci vydávají na horký led do rakouského Innsbrucku. Podaří se jim znovu zvítězit? Utkání je na programu v pátek v 19:15.
» Hvězda soupeře
Lukáš Jurík - druhý nejproduktivnější hráč loňského ročníku slovenské nejvyšší soutěže a zároveň kapitán mistrovského Zvolena se nově objevuje v dresu Innsbrucku.

Innsbrucku se podobně jako loni příliš nedaří. Rakouský výběr si teď ze dvou posledních zápasů neodnesl jediný bod. "Bolí to, ale i tak to pro nás byl další krok vpřed. I z porážek se dá vytvořit sebevědomí," říká k zápasu trenér Daniel Naud. Hlavní kouč je také pyšný na dvojici svých brankářů. "Je dobré mít dva silné gólmany, kteří nedělají žádná unáhlená rozhodnutí." Znovu by se v sestavě Innsbrucku měl objevit útočník Andreas Hanschitz, naopak Florian Pedevilla si proti Znojmu zřejmě nezahraje.

V posledních třech zápasech nabídli Orli domácím fanouškům velmi pěknou podívanou a v soupeřově brance vždy skončilo celkem pět branek. Díky sérii úspěchů se Znojmo bleskově posunulo i v tabulce směrem vzhůru. Velkou zásluhu na tom má i Jan Lattner, který vstřelil hned první dvě branky v utkání s Villachem a nyní ho také čeká souboj s dalším rakouským celkem. "Na zápas s Innsbruckem se chceme pořádně připravit, a tak jsme raději vyjeli už o den dříve," vyjádřil se k nadcházejícímu duelu jeden z nejuniverzálnějších hráčů Znojma.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
7 5 1 0 1 29:19

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 4. 11.
body 12 8
aktuální forma Linz (D) 5:2
Villach (V) 4:3sn
Lublaň (D) 5:2
Villach (V) 3:2
Klagenfurt (D) 4:5
Graz (V) 4:3sn
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 12 bodů (4 + 8) Tyler Donati, 15 bodů (5 + 10)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 8 bodů (6 + 2) Stefan Pittl, 6 bodů (2 + 4)
brankář Sasu Hovi (91,1%) Adam Munro (91,7%)
využití přesilovek 15,91 % 20,51 %
úspěšnost oslabení 86,67 % 70,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Strasser, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Munro– Pittl, Sims, Lindner, Malík, Stern, Pedevilla, Huber – Donati T., Donati J., Mössmer – Salazar, Jurík, Höller – Frischmann, Schennach, Hörtnagl – Echtler, Steiner, Steinacher.
Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Müller J. – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar.