Polský soupeř s českou stopou – přijíždí Jastrzebie

PO 19. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Zajímavý mezinárodní souboj uvidí v úterý od 18:00 fanoušci na znojemském zimním stadionu. Dalším soupeřem Orlů v přípravě na nový ročník EBEL bude polský vicemistr GKS Jastrzebie. Tedy tým, který ještě loni vedl současný kouč Znojma Jiří Režnar a ve kterém je vidět výrazná česká stopa. Nenechte si zajímavý souboj ujít!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Hokejové Jastrzebie má za sebou čtyři sezóny postupného zlepšování pod kormidlem Jiřího Režnara. Klub z města jen pár kilometrů za českými hranicemi zažil svůj nejúspěšnější ročník loni. Postoupil do finále play-off, kde padl s Krakovem, navíc vyhrál Polský pohár.

⇒  Richard Král ještě v dresu Zlína

To vše pod taktovkou české legie v barvách Jastrzebie. Nejznámějším jménem v kádru je Richard Král, třiačtyřicetiletý útočník s více jak 900 extraligovými starty. Zdatně mu sekunduje bývalý Orel Radek Procházka nebo ex-třinečtí hráči Richard Bordowski a Petr Lipina.

Do nové sezóny nahradil Jiřího Režnara na střídačce polského klubu další český trenér Mojmír Trličík, ještě loni hlavní kouč extraligových Pardubic. Obranné řady posílil Ivo Kotaška, další hokejista se zkušenostmi ze Znojma.

Pro Jastrzebie půjde o čtvrtý přípravný duel, po výhrách nad Tychami a Osvětimí podlehlo 0:4 čerstvě prvoligovému Havířovu.

Z kabiny Orlů

Zápasy Orlů v minulém týdnu byly divoké. Duely s Jihlavou (5:4) a Mladou Boleslaví (6:6) přinesly dohromady rovných 21 gólů! Do jaké míry tyto výsledky vyjasní souboj o znojemskou brankářskou jedničku, ukážou až následující dny. Proti Jastrzebie v brankovišti podruhé nastoupí mladý Fin Richard Ullberg.

Ve zbylých čtyřech přípravných kláních před novou sezónou čekají na Orly už pouze extraligoví protivníci. Souboj na Slavii, dvojice zápasů s Kladnem a generálka proti slovenské Skalici důkladně prověří znojemský tým před startem nové sezóny.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman – Štach, Thomas, Krejčiřík, Lattner, Sova, Bořuta, Tichý, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek - Podešva, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Beránek - Novák, Bartoš, Kilnar.

JKH GKS Jastrzebie: Vrba – Gorny, Bryk, Danieluk, Lipina, Kapica, Mat. Rompowski, Kotaška, Urbanowicz, Procházka, Bordowski, Pastryk, Bychawski, Kulas, Mac. Rompowski, Marzec, R. Nalewajka, Minge, L. Nalewajka.