Pokud vše nezlepšíme, nemáme šanci, podotkl Luboš Horčička

ÚT 23. 2. 2010
<em>Chomutov</em> - Druhý zápas čtvrtfinále první hokejové ligy dopadl opět jednoznačně, domácí tým nepustil Znojmo takřka k žádné větší šanci. Několik pokusů hostujícího celku zneškodnil výborně chytající Chábera, překonal ho pouze Vladimír Říha v přesilové hře. Naopak na druhé straně od první minuty chytající Luboš Horčička lovil puk ze své branky pětkrát a stejně jako včera ho chomutovští ostrostřelci vyhnali z klece. Po zápase neměl pochopitelně důvod k dobré náladě, ale i tak odpověděl na pár otázek k prozatímnímu průběhu čtvrtfinále.

Luboši, za dvě utkání jste inkasovali 17 gólů, s tím se určitě nedá zvítězit…
To asi ne. Prostě jsou lepší! Hrají v naprosté pohodě, dáváme jim veliké šance, takže si to vlastně děláme sami. Neplníme si své věci. Takové to základní nedokážeme splnit a to je potom těžké. Špatně se mi o tom mluví, moc nám to nejde.

Výkon vašeho týmu působí odevzdaně, čím to je?
To je asi tím, že hned na začátku inkasujeme pár rychlých gólů. Když ve třetí nebo páté minutě prohráváte 0:2, tak už se s tím tady asi nedá nic udělat. Neplníme si své věci a z toho to vše pramení.

foto
⇒  Luboš Horčička

Co říkal trenér v kabině po včerejším zápase?
Co říkal? No, byl naštvaný. Co taky měl říkat? Bylo to strašné!

Ve čtvrtfinále jste vyfasovali Chomutov, byli byste raději za jiný tým? Vždy jsou nějaké spekulace…
Určitě bychom byli radši za jiný tým než je Chomutov, protože s nimi se hraje těžko, ale prostě to tak dopadlo a my se s tím musíme nějak popasovat.

Teď se série přesouvá do Znojma, chystáte se Chomutov potrápit?
Nám už nic jiného nezbývá (usmívá se). Přijedeme domu a zkusíme zabojovat. Uvidíme, co z toho nakonec bude.

Chomutovští piráti s vámi svedou další bitvy ve čtvrtek a pátek, co musíte zlepšit?
Všechno! Úplně všechno! Hrát lépe dozadu, prostě lépe bránit. Více bojovat, bruslit. Je toho hodně. Pokud vše nezlepšíme, tak nemáme šanci.

V posledních třech utkáních, kdy jste v Chomutově chytal, jste byl vystřídán. Co je příčinou?
Nevím. Prostě to nejde. Říkám, to je prostě tím, že na začátku dostaneme nějaké rychlé góly, pak nám tam napadají ještě další… Prostě je to tak a střídám tady.

Střídal jste dnes sám nebo Vás vystřídal trenér?