Pojedou Pucher s Uramem na MS?

Aktuální zprávy
SO 13. 4. 2002
Peter Pucher a Marek Uram se sice na olympijské hry do Salt Lake City nepodívali, ale nyní mají reálnou šanci, aby se dostali do závěrečné nominace Slovenska na mistrovství světa.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Uznávaný reportér slovenského deníku Šport Róbert Barát ve svém komentáři označil znojemskou dvojici Pucher-Uram za útočné duo, které se mezi útočníky nejvíce snaží, ale jedním dechem dodává, že "jejich souhra naslepo však často vázla". Hlavně však Barát kritizuje výkony jejich spoluhráčů v útoku. Karabin se na křídle vedle nich vůbec neprosadil, Pardavého výkony, tj. hráče který Karabinově v Pucherově útoku poté nahradil, byly jen stínem známého jména. Na olympiádu navíc určitě nepojede Richard Šechný, na něhož fanoušci Slovanu po celou finálovou sérii pískali při každém jeho doteku s pukem a dávali mu za vinu nevydařenou olympiádu. Do širšího výběru pro mistrovství světa nebyl pozván ani jeho spoluhráč Jaroslav Torok.

V posledních zápasech se v dobré formě ukázali košičtí mladíci Špilár se Sabolem. Velkou konkurencí Orlům budou také Róbert Tomík a Rastislav Pavlikovbský, nepočítáme-li levá křídla. Největší zájem však má trenér Filc o hráče z NHL. Mužstvo pro MS určitě posílí nashvillský Országh, předběžný souhlas mají trenéři slovenského týmu od Šatana a Bondry. Se zraněním se potýká Marián Gáborík a jeho start je ohrožen.

Peter Pucher i Marek Uram mají určitě větší šanci probojovat se na šampionát, než měli ve stejném období před olympiádou. Oprávněnost svojí nominace musí potvrdit v přípravném zápase proti Čechům v Brně a ve dvou zápasech proti Švýcarsku v Kreuzlingenu a Bielu.