Podali jsme možná nejlepší výkon v celé sezóně, ohlíží se za výhrou Pavel Kantor

Rozhovory
ÚT 26. 10. 2021
Jedním z klíčových mužů na cestě ke třem bodům proti silnému Salzburgu byl brankář Pavel Kantor. Strážce znojemské svatyně lovil pouze jedenkrát kotouč ze své sítě a výborným výkonem přispěl k další domácí výhře. Tady jsou jeho slova bezprostředně po utkání.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vítězství nad silným soupeřem se zrodilo až ve třetí třetině. Jak jste viděl utkání z vašeho pohledu?
Myslím si, že jsme dnes podali výborný výkon, možná vůbec nejlepší v celé sezóně. Nepouštěli jsme Salzburg do nějakých extra velkých přečíslení. Samozřejmě nějaké šance měli, ale většinou nešlo o vyloženě gólové příležitosti. Počkali jsme si na náš moment. „Luč“ to tam protáhnul, jak to umí, a pak jsme ten zápas skvěle dohráli.

Tentokrát šlo vidět, že nechcete se Salzburgem hrát tolik hokej nahoru dolů. Byl záměr jít do utkání s trochu defenzivnější taktikou?
Nic speciálního jsme si neříkali. Chtěli jsme hrát aktivně, tak jako vždycky doma. Chtěli jsme chodit do přečíslení ve dvou. Je ale pravda, že jsme si několikrát zdůrazňovali, aby ten třetí útočník byl připraven vypomoci směrem dozadu, což se nám ne úplně dařilo v těch předchozích zápasech. Kluci to skvěle plnili a sami vidíme, že to nese ovoce, takže nám nezbývá než se toho držet dále. (usměv)

Jak jste spokojení s venkovním tripem a třemi body, které se podařilo uhrát před těžkým domácím zápasem se Salzburgem?

Tak půl na půl. Byli jsme rádi za tu výhru v Dornbirnu, ale v Innsbrucku jsme to neodehráli vůbec dobře, tam to z naší strany nebylo ono. Dneska jsme chtěli Salzburg za každou cenu porazit a jsme moc rádi, že se to podařilo.

Teď vás čeká venkovní utkání na ledě Vídně, kterou jste doma dokázali na začátku sezóny porazit. V čem by se podle vás mohl zápas tentokrát lišit?
Těžko říct, ale myslím si, že bychom měli hrát podobně jako proti Salzburgu. Naše výkony doma a venku byly do teď poměrně dost odlišné. Venku se nám zatím tolik nedaří. Ve Vídni se pokusíme držet toho, co jsme plnili doma. Nemusíme hrát pořád na 5:4. Někdy stačí hrát padesát minut jedna jedna, pak to tam „šoupnout“ a jít domů. (usměv)

Ve druhé třetině jste hned několikrát orazítkovali tyč soupeřovy brány. Věřil jste, že tu smůlu protrhnete a půjdete do vedení?
Samozřejmě, že jsem věřil. Kluci tam měli nějaký šance, finský kolega v bráně chytal velmi dobře… Štěstí přeje připraveným, takže nejspíš dobře potrénoval. Nakonec jim to ale stejně nepomohlo a vyhráli jsme, takže jsme spokojení. Musíme teď dobře zregenerovat, nastavit se na pátek a snažit se vyhrát i ve Vídni.