Podali jsme dobrý výkon, ví Ondřej Kacetl

Rozhovory
SO 29. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Do znojemské klece se po dlouhé době vrátil Ondřej Kacetl, hvězda minulé sezóny. I přes fakt, že Orli prohráli, maskovaný strážce brány hlavu nevěší. „Rozhodlo hlavně štěstí a smůla,“ poznamenal po zápase teprve jednadvacetiletý Kacetl. Výsledek ale zamrzel: „Neměli jsme to pověstné štěstíčko.“

V zápase proti Lublani dostal pouze jeden gól, ve všech ostatních případech byl naprosto neomylný. Mezi dvě tyče se postavil již ve Vídni, kde střídal Filipa Landsmana, tam ale nešlo zastavit gólový kolotoč. Šanci výrazněji zasáhnout do hry dostal až v pátečním domácím utkání. K jedinému gólu zápasu, jenž přišel při znojemském oslabení, poznamenal: „Dlouho jsme byli pod tlakem, chvíli nás motali. Zpoza brány před bránu, odtud na druhou stranu, a pak už jen zakončovali do prázdné brány. Byl to velice těžký gól.“

⇒  Ondřej Kacetl odchytal celkem 9 zápasů

První vzájemný ligový zápas v Lublani dopadl lépe pro domácí, celek Orlů se tak snažil uspět ze všech sil. Bylo to vidět v celém zápase, Znojmo se dralo do šancí, ale k zakončení se přes vynikajícího Lamoureuxe nedostalo. „Bohužel nám tam nic nepadlo a jim to tam padlo jednou, vteřinu před koncem přesilovky,“ všiml si po zápase Kacetl. Narážel tak na téměř dvojnásobný počet trestných minut Lublaně, které ale tým Jihomoravanů nedokázal zužitkovat.

Lublani se celkově v posledních zápasech dařilo, ví o tom i prozatimní znojemská jednička. „Tým Lublaně byl velice nepříjemný, ne náhodou jsou na třetím místě, mužstvo je to velice kvalitní. Jsou hodně dobří, škoda, protože nám chyběl pouze jeden gól,“ litoval Kacetl. „Do brány jsem se dostal už ve Vídni, ale i zde jsem si to užil, snažil jsem se být v klidu. Nějak jsem si to odchytal, škoda právě toho jednoho gólu,“ dodal brankář.