Počty jasné, úkol daný - skolit salzburgské Býky!

SO 4. 1. 2014
Pořádně nabitý program vyhlíží znojemští hokejisté v následujících osmi dnech, v nichž se hned pětkrát postaví mezi ligové mantinely. Zápasový uragán odstartuje v neděli, kdy Orli hostí na domácím ledě od 17:30 lídra tabulky - Salzburg.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Jeden z nejmenších hráčů ligy Garrett Roe (měří 173 cm) absolvuje v Salzburgu své první evropské angažmá. Americký útočník, jenž byl draftován v roce 2008 LA Kings, si zatím vede skvěle a je nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

Býci mají v zádech tři domácí zápasy, v nichž vydolovali pět bodů. Také díky tomu se stále drží na první pozici ligové tabulky. Svou roli aktuálně vedoucího klubu bude muset Salzburg potvrdit i na znojemském ledě, kde se mu historicky příliš nedaří, i když právě poslední měřeni sil zde vyhrál po gólu Motzka v prodloužení. „Chceme vyhrát všechny zbývající zápasy. Ve Znojmě musíme být opatrní, jsou vždy velmi nebezpeční před naší bránou. Musíme se soustředit na naši hru a zachycovat jejich rychlé protiútoky,“ zná recept na vítězství gólman Luka Gračnar.

Znojemští hokejisté stále ještě bojují o přímý postup do play-off. K vytouženému setrvání v TOP 6 mužstvu výrazně pomohly dvě novoroční výhry nad Fehérvárem. Stále však nic není definitivně zpečetěno. „Těžili jsme z velmi dobré hry a dosáhli svého cíle. Fehérvár ale opět prokázal, že je silný tým,“ vrací se k dvojboji s maďarským celkem trenér Orlů Jiří Režnar.

„Salzburg je momentálně nejlepší tým v lize. Čeká nás jistě obtížný úkol, ale uděláme vše pro úspěch. Poslední dvě vítězství nám dodala velkou sebedůvěru. Navíc hrajeme před domácími fanoušky,“ věří v další body kouč. Do brány Znojma by se měl od úvodního buly postavit Sasu Hovi, jenž střídal ve Fehérváru Filipa Landsmana.

Fanoušci se mohou těšit znovu i na stream Playo.tv v plné kvalitě zprostředkovaný HD přenosovým vozem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 7 2 0 4 48:41

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 6. 1.
body 48 57
aktuální forma Fehérvár – Znojmo 3:4p
Znojmo – Fehérvár 3:2
Innsbruck – Znojmo 3:1
Salzburg – Innsbruck 4:1
Salzburg – Dornbirn 5:3
Salzburg – Klagenfurt 3:4sn
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 44 bodů (14 + 30) Garrett Roe, 35 bodů (12 + 23)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 23 bodů (6 + 17) Troy Milam, 27 bodů (5 + 22)
brankáři Sasu Hovi (91,2 %) Luka Gračnar (91,4 %)
využití přesilovek 21,59 % 22,49 %
úspěšnost oslabení 82,74 % 82,18 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #Vladimir Babić, #2 Igor Dremelj
Čároví rozhodčí: #84 Oskar Johnston, #66 Florian Hofer

Sestavy z posledních zápasů

Landsman (23. Hovi) – Pavlikovský, Pojkar, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Beránek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Jiránek – Finsterle.
Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin – Kristler, Cullen, Motzko – raffl, Brophey, Keith – Latusa, Komarek, Hofer – Pallestrang, Brucker, Obrist.