Po třech týdnech na led soupeře. Orly čeká mistr z Klagenfurtu

SO 20. 11. 2021
Čtyři domácí zápasy v řadě mají v nohách znojemští hokejisté. Nyní poprvé od 29. října vyjíždí na led soupeře. Čeká na ně Klagenfurt, úřadující mistr ligy a osmifinalista Ligy mistrů. Zápas začíná v neděli od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Klagenfurt čelí v této sezóně několika výzvám. V lize se mu nepovedl začátek a ani listopad se zatím historicky nejúspěšnějšími rakouskému klubu nedaří podle představ. Aktuálně už sedmkrát nevyhrál za tři body, v rámci této série ale třikrát dokázal zvítězit v prodloužení nebo nájezdech, naposledy v pátek v Linzi.

Tým finského kouče Petriho Matikainena navíc reprezentuje mezinárodní ICE Hockey League v Lize mistrů. A tam má překvapivě nakročeno už do čtvrtfinále. V úterý totiž na domácím ledě šokoval favorizovaný švédský Leksand, který KAC porazil 4:0.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je slovinský reprezentant Rok Tičar (4 + 16), následuje nestárnoucí Thomas Koch (7 + 7) a kanadský obránce Paul Postma (5 + 8). V brance je jasnou jedničkou dánský gólman Sebastian Dahm.

Znojmo má v posledních duelech obtížnější los. Po dvou utkáních proti vedoucí Lublani a čtvrtému Salzburgu, z nichž vyválčilo tři body, se v pátek utkalo s Dornbirnem. Ten přijel s defenzivní taktikou a vyválčil na jihu Moravy bod, Orli brali dva za výhru v prodloužení. „Musíme se naučit takové zápasy zvládat, pak budeme jako tým mnohem silnější," podotkl po zápase znojemský trenér Glen Hanlon.

Zajímavosti

• První vzájemný zápas, který Klagenfurt prohrál ve Znojmě 0:6, zůstává nejtěžší porážkou rakouského celku v této sezóně.
  • Z posledních deseti zápasů mezi těmito soupeři je bilance vyrovnaná, každý tým se radoval pětkrát.
  • Klagenfurt čeká už v úterý odveta osmifinále Ligy mistrů ve Švédsku, kde bude hájit náskok 4:0 z úvodního zápasu proti Leksandu.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Bostjan Groznik
Čároví rozhodčí:David Nothegger, Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Younan, Haman, Tejnor, Bartko, Stránský – Ahl, Němec, Svoboda T. – Luciani, Zubov, Kvasnica – Fejes, Prokeš, Gorčík – Köver, Brittain, Matuš.
EC KAC:Dahm – Strong, Schumnig, Tavželj, Vallant, Unterweger, Würschl, Maier – Fraser, Koch, Witting – Obersteiner, Tičar, Haudum – Ganahl, Hundertpfund, S. Geier – Kraus, M. Geier, Hochegger.