Po šesti letech zavítá do Znojma Havířov

PÁ 18. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Orli mají po dvou odehraných zápasech v první lize na svém kontě jednu výhru a jednu prohru po samostatných nájezdech. Prozatím se nacházejí na sedmé příčce a svoji bilanci budou moci vylepšit již tuto sobotu, kdy do Znojma zavítá po šesti letech Havířov. Pantherům se vstup do sezóny moc nevyvedl a v tabulce jsou bez bodu na dvanáctém místě. Úvodní buly zápasu těchto dvou celků bude vhozeno v 17:30 v Hostan aréně.

O soupeři

Věrní znojemští fanoušci jistě vzpomínají na extraligové duely s Havířovem. V roce 1999 totiž odkoupilo město společně se sponzory nejvyšší soutěž od Opavy. Vzhledem k nedostatku financí se však hokejisté ani jednou neprobojovali do play-off. Po čtyřech letech se dostali dokonce do baráže s Kladnem a nejvyšší soutěž ztratili. Od této doby působí Havířov již šestým rokem v první lize. V uplynulé sezóně se umístil na desátém místě a poté sehrál play-off s Jihlavou. Další pokračování vzhůru se již nekonalo, neboť Dukla smetla Havířov 3:1 na zápasy.

V klubu se přes léto děly velké změny. Hlavního trenéra, znojemskému fanouškovi dobře známého, Petra Kaňkovského vystřídal Ivan Dornič. Z týmu odešlo celkem šestnáct hráčů a naopak se zde objevilo jedenáct nových jmen. V bráně mají havířovští Jakuba Čecha, který odchytal oba mistrovské duely.

Po docela vydařené přípravě se Pantherům vstup do sezóny nevyvedl. Nejprve nestačili na Tábor, kterému podlehli 1:2 a body nezískali ani na domácím ledě proti Chrudimi. Po první třetině sice vyhrávali o jednu branku, ale nakonec prohráli 3:4.

Vzájemné duely těchto dvou soupeřů v extralize vyšly lépe Orlům. Z celkových šestnácti zápasů dokázali desetkrát vyhrát a jednou remízovat. Při pohledu na skóre 59:43 je zřejmé, že tato hokejová klání byla bohatá na branky. Nejvíce si Znojmo zastřílelo 25. února 2003, kdy zvítězilo na vlastním ledě 8:0.

Orlí marodka

Menší zdravotní problémy trápí Jiřího Berouna, v žádném soutěžním zápase ještě nenastoupil.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Blecha (Třebíč)
Čároví: Pavel Dřínovský (Brno), Jakub Svoboda (Jihlava)

Sestavy z posledního utkání