Po pěti měsících na hokej, do Znojma míří Mladá Boleslav

PO 29. 7. 2013
<em>Znojmo</em> - Téměř pět měsíců čekání je u konce. Znojemští hokejisté se vrátili na ledovou plochu a v úterý 30. července je čeká první přípravné utkání. Na jih Moravy přicestuje prvoligová Mladá Boleslav, která v loňské sezóně bojovala o účast v nejvyšší soutěži. V týmu se představí i několik bývalých Orlů. Přijďte se zchladit v těchto tropických vedrech na zimní stadion! Utkání startuje v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Přestavení soupeře

BK Mladá Boleslav je tradiční hokejový klub, který vznikl v roce 1908. Až v sezóně 2001/2002 se mu podařilo probojovat do první ligy. Bruslaři každým rokem okupovali horní polovinu ligové tabulky a v roce 2008 postoupili do nejvyšší soutěže. Tam setrvali čtyři sezóny, avšak pokaždé museli svoji extraligovou příslušnost uhájit v baráži. V sezóně 2011/2012 prohráli 3:4 na zápasy s Chomutovem a spadli do nižší ligy.

⇒  David Výborný, pětinásobný mistr světa a kapitán Boleslavi
– Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V loňském ročníku se klub snažil o návrat mezi elitu. Trenér František Výborný dovedl Boleslav až do baráže, ovšem na postupové mety nedosáhl. Výborného asistentem je další kouč s extraligovými zkušenostmi Marian Jelínek.

Před novou sezónou zůstala kostra kádru zachována. Z extraligy přišli Michal Broš (Sparta) a Tomáš Klimenta (Třinec). Klub bude nadále spoléhat i na nejproduktivnějšího hráče Tomáše Nouzu, který v loňském ročníku nastřádal 59 kanadských bodů (31 + 28). Dařilo se i Davidu Výbornému (17 + 37), bývalému kapitánu reprezentačních mistrů světa.

Na soupisce je i několik bývalých Orlů - obránci Milan Toman, Roman Němeček a Tomáš Protivný, útočníci Tomáš Demel a Milan Mikulík. Gólmanskou trojici tvoří Martin Sejpal, Michal Valent a jednadvacetiletý Roman Will.

Poslední vzájemný zápas

Znojmo se s Mladou Boleslaví střetlo naposledy v roce 2010 v rámci letního Tipsport Hockey Cupu, kdy v semifinále vyhrálo 2:1 po samostatných nájezdech. V paměti zůstává i poslední vystoupení Orlů v nejvyšší soutěži 22. března 2009. Jihomoravané tehdy v zápase téměř o nic v sestavě plné juniorů, přesto podporovaní početným kotlem příznivců, prohráli na ledě Bruslařů 0:5.

Z kabiny Orlů

Svěřenci trenéra Jiřího Režnara zahájili před týdnem přípravu na ledě, do které už se zapojilo šest posil z nově se tvořícího týmu. Pouze obránce Andrew Thomas přiletěl do České republiky během pondělí a jeho start v úterním zápase je nejistý. Chybět budou ze zdravotních důvodů také Adam Havlík a Zdeněk Blatný.

V brance nastoupí Jakub Čech, na střídačce bude připraven Filip Landsman.

Jak Orli trénují?

Čech, Landsman, Ullberg - Štach, Šťava, Lattner, Pavlikovský, Bořuta, Sova, Krejčiřík, Magovac, Tichý, Šaur - Blatný, Fiala, Jarušek - Havlík, Pucher, Podešva - Beránek, Beroun, Šeda - Müller, Bartoš, Novák - Telesz, Rožník, Nahodil.