Po deseti měsících na hokej! Orli v zápase pro dobrou věc hostí Kometu Brno

Aktuální zprávy
PO 9. 8. 2021
Na den přesně po dlouhých deseti měsících se ve Znojmě bude hrát opět hokejový zápas. A návrat to bude jak se patří. Orli přivítají v charitativním utkání brněnskou Kometu, výtěžek poputuje na pomoc jihomoravským obcím zasaženým červnovým tornádem. Regionální derby startuje v úterý v 18:00.

Brněnskou Kometu netřeba dlouze představovat. Ambiciózní klub s mistrovskými ambicemi získal v české extralize dva po sobě jdoucí tituly v letech 2017 a 2018, v posledním ročníku ale vypadl už ve čtvrtfinále po jasné porážce 0:4 na zápasy od pozdějšího mistra z Třince.

Během letní přestávky byli v Brně na přestupovém trhu tradičně aktivní, své zraky tentokrát upřeli především na slovenské hráče: do týmu přišli brankář Tomek, obránce Ďaloga a útočníci Kollár s Krištofem. V Kometě navíc dál počítají s bombarďákem Peterem Müllerem, kterého znojemští příznivci velmi dobře znají ještě z dresu Salzburgu. O čas na ledě v našlapaném týmu se opět popere i znojemský odchovanec Luboš Horký.

Kometa už za sebou jedno přípravné utkání má, před týdnem v Třebíči remizovala 3:3 v nedohraném duelu ukončeném ve třetí třetině kvůli fanoušky odpálené pyrotechnice.

To pro Orly půjde o zápasovou premiéru. Tým trenérů Berouna a Jakeše má za sebou tři týdny přípravy na ledě, ve které trénoval i dvoufázově. Nyní přichází na řadu série zápasových testů. K dispozici jsou realizačnímu týmu také cizinci včetně zámořských posil a na úvod je čeká ostrá zkouška.

Úterní zápas však má za sebou důležitější podtext, než jen ten sportovní. Výtěžek z charitativní akce doplněné o pozápasovou aukci dresů bude věnován na pomoc jihomoravským obcím zasaženým červnovým tornádem.

Vstupenky na utkání jsou stále v prodeji a budou k dispozici i v den utkání na pokladnách zimního stadionu od 15:00. Online můžete kupovat kdykoliv zde.

Testování pro zájemce přímo před stadionem

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

• Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Pro zájemce nabízíme možnost otestovat se certifikovaným testem přímo na místě, tj. před vstupem na zimní stadion, a to v době od 15:30 do 18:30. Výsledek antigenního testu ze slin bude k dispozici během pár minut. V případě, že člověk v posledních sedmi dnech nebyl testován, je test zdarma. V opačném případě stojí 499 Kč. Pro zájemce je za poplatek 100 Kč možné i vystavení certifikátu pro cestu do zahraničí.

Veškerá organizační opatření včetně hygienických pravidel pro vstup na stadion najdete v samostatném článku zde.

Bezpečnostní kontroly u vstupu

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Na tento zápas budou kvůli bezpečnosti všech fanoušků uplatněna zvýšená bezpečnostní opatření, u vstupu budou kontrolováni všichni fanoušci. Stadion otevírá své brány už v 16:30, přijďte prosím včas!

Časový harmonogram zápasu Znojmo – Kometa, 10. 8. 2021
Otevření pokladen15:00
Otevření stadionu16:30
Začátek zápasu18:00

KOMENTOVANÝ STREAM

Stream bude možné zakoupit zde stejně jako běžnou vstupenku na utkání, a to za poplatek 123 Kč. Po zakoupení přijde zákazníkovi e-mail s instrukcemi pro spuštění přenosu.

Přímý přenos bude možné sledovat po zadání čísla voucheru, který obdrží kupující v příloze e-mailu. Platnost tohoto kódu je po dobu živého přenosu, a to pouze na zařízení, na kterém se přihlásil. V případě, že se na celé utkání chcete podívat v počítači, nepřihlašujte se ke sledování v telefonu!