Play-off je tu! Orli na úvod série hostí Klagenfurt

ČT 5. 3. 2015
Konec čekání, je tu vrchol sezóny! Znojmo se ve čtvrtfinále utká s nejúspěšnějším rakouským týmem historie, Klagenfurtem. Korutanský klub se do play-off dostal na poslední chvíli, ale věří si na postup. Orli zase doufají v prolomení bran semifinále. První duel startuje v pátek v 18:30 ve Znojmě.
Kanadský útočník Jamie Lundmark táhne nejnebezpečnější útok Klagenfurtu s Kochem a Jacquesem. Prosadí se i ve Znojmě?

Klagenfurt má za sebou turbulentní sezónu. V létě po loňském neúspěchu a nepostupu do play-off překopal tým, vyhlásil cestu novým směrem a trenérem vybral českého kouče Martina Stloukala. Jenže tato volba nevyšla a když ve čtvrtém kole smetl Linz na jihu Rakouska domácí rekordním výsledkem 9:0, musel Stloukal své místo uvolnit.

Novým koučem se stal zkušený Kanaďan Doug Mason a rozhozený tým postupně stabilizoval. Jenže nebylo to jednoduché a Klagenfurt se ze spodních pater tabulky hrabal těžko. Po základní části nakonec obsadil osmé místo a o účast v play-off bojoval do posledního kola nadstavby. Klíčovým se ukázal být zápas v Grazu, kde KAC v závěru otočil nepříznivě se vyvíjející duel a postup stvrdil v úterý v posledním kole doma proti Dornbirnu.

Hlavní síla Klagenfurtu tkví v útočné formaci Lundmark, Hundertpfund, Jacques. Jednoho z nejlepších rakouských centrů s krkolomným jménem Thomase Hundertpfunda doplňují dvě nebezpečná kanadská křídla a v pokud se KAC může na něco spolehnout, pak je to gólový přísun této formace. V bráně navíc stabilně roste forma finského gólmana Pekky Tuokkoly. Jeho krajan, ve Znojmě dobře známý útočník Kim Strömberg, aktuálně nastupuje ve čtvrtém útoku.

"V nadstavbě jsme ukázali, že dokážeme zápasy vyhrávat těsným rozdílem i obracet nepříznivé skóre. To nám dává do play-off sebevědomí. Věřím, že můžeme uspět," prohlásil obránce KAC Jason DeSantis.

Orli jsou taktéž nachystáni. Před úvodem play-off se vyprázdnila marodka, připraven je prakticky kompletní kádr. "Pokud budeme hrát tak jako celou sezonu, máme šanci na postup," věří útočník Adam Havlík. "Nesmíme se koukat na ně, musíme se soustředit na naši hru a vnutit jim náš styl hokeje," dodává. Ve čtyřech vzájemných duelech v letošní sezóny vyhrál každý ze soupeřů dvakrát. Ve prospěch českého týmu můžou hrát také speciální formace na přesilovky a oslabení, statisticky v těchto herních činnostech patří Orli k nejlepším v lize.

Vstupenky na domácí zápasy jsou stále k dispozici. Více informací o možnostech nákupu najdete zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 5 7 1 3 43:47

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
konečná pozice v tabulce 3. 8.
aktuální forma Salzburg - Znojmo 2:5
Znojmo - Linz 8:2
Fehérvár - Znojmo 5:1
Klagenfurt - Dornbirn 2:1
Innsbruck - Klagenfurt 0:1
Graz - Klagenfurt 3:5
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 48 bodů (6 + 42) Jamie Lundmark, 49 bodů (24 + 25)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 33 bodů (9 + 24) Thomas Pöck, 32 bodů (6 + 26)
brankář Chris Holt (91,32 %) Pekka Tuokkola (91,59 %)
využití přesilovek 24,90 % 23,56 %
úspěšnost oslabení 81,22 % 79,43 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#28 Daniel Gamper (ITA), #9 Shane Warschaw (USA)
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar (AUT), #55 Dániel Soós (HUN)

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Bořuta, Jass, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Sova, Bača – Beroun, Šeda, Číp – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Bartoš, Havlík – Lattner, Fiala, Klhůfek.
Tuokkola – DeSantis, Reichel, Schumnig, Furey, Pöck, Vallant – Setzinger, Koch, M. Geier – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – S. Geier, Pither, Harand – Strömberg, Schuller, Ban.