Play-off EBEL pokračovat nebude, sezóna letos končí

ICE Hockey League
ÚT 10. 3. 2020
Na základě vývoje aktuální situace ohledně šíření nového typu koronaviru se vedení Erste Bank Eishockey ligy a zástupci všech klubů dohodli na předčasném ukončení soutěže.

Liga tak reaguje na opatření přijatá vládami zúčastněných zemí ohledně šíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. Česká republika i Rakousko zakázaly v úterý dopoledne pořádání kulturních i sportovních akcí s návštěvností nad 100 diváků. Itálie je od úterní půlnoci v karanténě.

Vedení EBEL ligy řešilo aktuální situaci se zástupci klubů na odpolední konferenci a dohodlo se na zrušení celého play-off včetně večerních zápasů. Sezóna tak končí předčasně během rozehraného čtvrtfinále.

"Bohužel je to smutný den pro kluby, hráče, funkcionáře a především pro fanoušky. Všichni jsme se měsíce těšili a připravovali na vrchol sezóny, který bohužel nakonec nezažijeme. Jsme však ve výjimečné situaci. Ačkoliv nás toto rozhodnutí mrzí, je naší povinností jej učinit, aby se situace vrátila v co nejkratším čase do normálu," uvedl v tiskovém prohlášení Christian Feichtinger, prezident soutěže.

"Hrát před prázdnými tribunami pro nás nebylo řešením, neboť náš sport je založený na emocích a nevšedních situacích, které v arénách zažíváme. Děkujeme všem fanouškům, partnerům, funkcionářům a klubům za loajalitu, skvělou podporu a součinnost v těchto těžkých časech," dodal Feichtinger.

Série Znojma s Bolzanem zůstane nedohrána. Orli nejprve prohráli v Itálii 1:3 a následně nestačili na svého soka ani doma. Po porážkách 0:4 a 3:4 však končí sezóna jak pro ně, tak pro tým ze severu Itálie.

Liga tak letos nepozná žádného mistra. Vítězem nadstavbové části se stalo Bolzano, které si spolu se Salzburgem jakožto vítězem základní části zajistilo postup do příštího ročníku hokejové Ligy mistrů. Třetím postupujícím je Vídeň, která skončila po nadstavbě třetí právě za dvěma již kvalifikovanými týmy.