Petr Svoboda jde na hostování do Havířova

Aktuální zprávy
ČT 31. 10. 2002
Z n o j m o - Na hostování do konce sezóny odešel brankář Orlů Petr Svoboda. V severomoravském týmu by měl plnit funkci jedničky, jelikož s výkony dosavadního brankáře Michala Maříka nebylo vedení spokojeno a ukončilo s ním smlouvu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Pro Petra Svobodu to nebude první kontakt s havířovským hokejem, v létě již Panterům vypomáhal v zápasech Tipsport Cupu. "Uzavřeli jsme dohodu na Svobodovo hostování do 30. dubna příštího roku. Slibujeme si od něho, že zkvalitní pro nás klíčový post a že se ukáže v dobrém světle. Podle našeho mínění to je perspektivní brankář. Měl by to v našem dresu potvrdit," říká Michal Slavík, generální manažer Havířova.

Havířovský klub prožívá velmi špatnou sezónu. Finanční problémy vyústily v totální propad týmu, který zažívá nejhorší vstup do sezóny v historii české extraligy. Dosavadní jedničku Michala Maříka vedení klubu označilo jako jednoho ze strůjců špatné situace týmu. Přitom v létě si vedení Maříka pochvalovalo ."Získali jsme v něm jistotu. Během play off prokázal, že chytat umí," říkal tehdejší generální manažer Pavel Čech, který už generálním manažerem není. Je však očividné, že tým, se kterým dokázal nový lodivod Josef Augusta získat z devíti zápasů jediný bod, nebude v pořádku více věcí. Trenér Augusta si ale právě Maříka vybral za cíl nebývale silné kritiky. "Docela jsem koukal, že jmenoval jen mě. Ukázat na jednoho viníka je vždycky nejjednodušší. Ale pořád je to snazší, než říci, že vedení klubu udělalo chyby při skladbě týmu, nebo že jsou tady jiné problémy," řekl pro hokej.cz Mařík.

Angažování Petra Svobody by mělo být jedním z kroků, které by měly Havířov zachránit. Klub se dále snaží získat i svého bývalého gólmana Cagaše, který má ale nevyřízené závazky v Německu. Trenér Augusta se stal sportovním manažerem, aby měl více prostoru pro shánění hráčů. Michal Mařík ale už v tomuto týmu nevěří: "Situace je špatná. Vedení už mluví o baráži, ale někteří kluci jsou rozladěni a nespokojeni. Brzy tam začne fungovat pud sebezáchovy. Vůbec nevím, jak to v Havířově bude dál fungovat."