Petr Beránek: Ukázali jsme charakter! Teď budeme bojovat

Rozhovory
NE 1. 3. 2020
Svým šestým gólem sezóny za nepříznivého stavu 0:1 nastartoval znojemský tým za obratem, vítězstvím a zajištěním účasti v play-off. Útočník Petr Beránek je jedním z hráčů v A-týmu Orlů, kteří už mají zkušenost s vyřazovacími boji v Erste Bank Eishockey Lize.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak těžké bylo zvládnout rozhodující zápas na konec nadstavbové části? Věděli jste, že musíte vyhrát.
Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Utkání bylo hodně bojovné, žádný krásný hokej pro diváky. Důležité ale je, že jsme získali tři body a zajistili si play-off.

Bylo klíčovým momentem zápasu to, že jste zvládli po vyrovnání na 3:3 poměrně rychle soupeři znovu odskočit?
Klíčový moment to podle mě nebyl. Všechny tři góly, co jsme dostali, byly po takových blbostech. Myslím si, že jsme si zápas v klidu mohli pohlídat už po první třetině, kdy jsme vedli. Ale po tom vyrovnání na 3:3 jsme ukázali charakter, dali další dvě branky a ve zbytku času už předváděli zodpovědnější výkon.

Do čtvrtfinále si vás vybralo italské Bolzano. Koho jste si vy osobně přál?
Mně osobně to bylo celkem jedno. Týmy v první čtveřici jsou podle mě velmi silné všechny, ale play-off je trochu jiné než základní část. My se dobře připravíme a budeme bojovat.

Jak náročné bude cestování, přeci jen obě města dělí přes šest set kilometrů a hrát se bude obden...
Náročné to je, ale tím, že na takové delší vzdálenosti jezdíme o den dřív, to není zas takový problém.