Petr Beránek: Soupeř nic nepředvedl, jen trestal naše individuální chyby

Rozhovory
SO 16. 11. 2019
Útočník Petr Beránek otevíral vývoj utkání s Dornbirnem a přidal tak svoji čtvrtou branku v sezóně. Jak zápas zhodnotil?

Zápas proti Dornbirnu nakonec přinesl tři body, ale vítězství nebylo jednoduché, že?
Byli jsme celý zápas lepším týmem. Kvůli našim individuálním chybám jsme ale inkasovali ty tři zbytečné góly. Soupeř jinak nic jiného nepředvedl.

Už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení. Jak těžké bylo vzpamatovat se z té branky na 3:3?
Už zkoušíte jen střílet na branku a naštěstí to tam padlo. Bylo důležité, že jsme vyhráli buly v útočném pásmu. Máme tři body, které jsou důležité.

Dával jste svůj čtvrtý gól v sezóně. Jste spokojen se svými výkony?
Zatím je to dost na střídačku, ale není to špatné. Sedla nám spolupráce v lajně. Hrajeme spolu od začátku sezóny a vždy si vyhovíme. Máme tam nějaké výkyvy, ale jinak to šlape.

Reprezentační pauza přišla v pravou chvíli, že? Z proher jste se oklepali a nyní jste přidali druhou výhru v řadě.
Určitě. Potrénovali jsme a vyčistili si hlavy. Vždycky to pomůže.

Vy jste ve Znojmě působil již před pěti lety. Jak se za tu dobu změnila EBEL?
Systémově je ta soutěž stále stejná, ale myslím si, že ji hrají kvalitnější hráči.

V neděli vás čeká Bolzano, proti kterému se vám letos nedaří. S čím do zápasu půjdete?
Musíme se lépe připravit, protože zatím se jim na nás daří. Bude to hodně o systému a o tom, co budeme hrát. Nesmíme se stáhnout a přizpůsobit se jejich hře. Musíme být trpěliví a chodit do branky. Věřím tomu, že je konečně porazíme.