Orli Znojmo Orli Znojmo

Peter Pucher: EBEL bude ještě více atraktivní

Peter Pucher: EBEL bude ještě více atraktivní

Znojmo - Nejzkušenější člen kádru Orlů otevře ve znojemském dresu svou jedenáctou sezónu. Za jihomoravský tým se Peter Pucher bude bít nejen na ledě, ale již druhým rokem zastává také funkci sportovního manažera klubu. „Musím říct, že mě tato práce baví. Je hodně zajímavá a zároveň i nelehká. Jsem každopádně rád, že mi byla nabídnuta, je to opět posun dál v mém životě,“ říká Pucher.

Letní příprava vám skončila již před čtrnácti dny, jaká byla z vašeho pohledu?
Příprava byla v pohodě. Bylo v ní hodně dřiny, ale také hodně různých sportovních aktivit. Takže pestrá příprava. Což je dobře, protože letní příprava většinou hokejisty moc nebaví.

V přípravě jste hráli tenis, chodili jste plavat, na spinning, absolvovali jste i trénink v lanovém centru...bylo to příjemné zpestření drilu?
Lanové centrum bylo určitě dost zajímavé. Jen lituji, že jsem tam nebyl. Měl jsem už jiné povinnosti a trochu jsem klukům záviděl ten adrenalin.

Našlo se v přípravě něco, co jste absolutně neměl rád?
Za ten čas, co hraji hokej, jsem si už zvykl na úplně všechno. Ale je pravda, že jsem měl úlevy z některých druhů cvičení, protože mi to nedovolovalo určité zranění. Nahradil jsem si to ale jinými cviky.

Nejde si nevšimnout, že jste v poslední době hodně zhubl...bylo to těžké? Musel jste se třeba více hlídat v jídle nebo stačilo jen hodně pohybu?
Určitě je to kombinace jídla a cvičení. A zároveň určité sázky (úsměv). Ale jsem rád, že to dobře dopadlo.

V mužstvu už proběhlo několik příchodů a odchodů hráčů, nějaké změny ještě zřejmě budou, jste zatím spokojen s obměnou kádru?
Myslím, že změny byly provedeny citlivě a věřím, že to byly změny pozitivní. Až čas na ledě ukáže více...

Letní přípravu absolvovalo i hodně mladých hráčů, jak vidíte jejich šance propracovat se do A-týmu?
Mladí mají určitě šance se do A týmu dostat, ale záleží hlavně na jejich práci na ledě i mimo led. A taky určitě na štěstí, to ke sportu také patří.

foto
⇒  Peter Pucher

Vypadá to, že budete v týmu nejstarší a nejzkušenější hráč, jak vnímáte tuto roli v týmu? Nemají třeba právě mladí hráči tendenci vám vykat?
Nejstarší jsem byl už v loňské sezóně, takže jsem zvyklý. V A-týmu nepřichází vykání v úvahu, alespoň tedy u mě. Pokud by mi někdo náhodou začal v kabině vykat, tak to bude muset změnit na tykání. (úsměv)

Vy sám jste před startem sezóny podepsal novou smlouvu...
Smlouvu jsem podepsal na jeden rok. Jednání byla hodně krátká a nebyla vůbec složitá. Znojmo pro mě i nadále zůstává jasnou prioritou.

Ještě dlouho můžete hrát hokej aktivně, ale přeci jen...nepřemýšlíte nad tím, jak dlouho vás hokej ještě bude bavit? Nechystáte se třeba už na trenérskou roli?
Pokud bude výkonnost, zdraví a bude o mě zájem, tak bych chtěl ještě nějaký ten rok hrát. Od září mě vzali na vysokou školu, kde si budu dělat trenérskou licenci typu A. Pokud se zadaří, tak by mi ani trenéřina určitě nevadila, rád bych si ji vyzkoušel.

Do ligy na poslední chvíli vklouzlo Bolzano, bude to přínos?
Bolzano bude určitě přínos. Je to klub s vynikající historií a určitě s dobrou hokejovou kvalitou. Je to klub z další země, takže EBEL se opět více zatraktivní, což je super.

Víte něco o tomto klubu a jak se těšíte na zimní cestování do Bolzana?
Cestování mi nevadí a prý je tam všude kolem nádherná příroda, takže se kromě hokeje určitě pokochám i výhledem. Vím, že je to mnohonásobný mistr ligy, že tam hrál nějaké zápasy Jaromír Jágr... A pokud mi někdo řekl – hokej a Itálie – tak se mi jako první vybavilo Bolzano.

V minulé sezóně jste v klubu plnil funkci sportovního manažera, budete v této roli pokračovat i nadále? Co vlastně tato práce obnáší?
Jsme domluveni s majitelem klubu panem Oherou, že budu pokračovat v této roli stejně jako v loňském roce. I když během sezóny je to trošku obtížnější, protože je méně času se této práci věnovat. Mám na starosti komunikaci s některými sponzory, hledání nových sponzorů, s marketingovým manažerem Petrem Veselým řešíme některé záležitosti kolem klubu. Musím říct, že mě tato práce baví. Je hodně zajímavá a zároveň i nelehká. Jsem každopádně rád, že mi byla nabídnuta, je to opět posun někam dál v mém životě.

Pomalu vám končí vám třítýdenní dovolená, kde jste ji trávil?
Dovolenou jsem trávil s rodinou v Bulharsku, pak jsem se přesunuli za mou rodinou na Slovensko. Takže bych řekl, že to byla celkem hezká rodinná dovolená. Byli jsme spokojeni a teď už se těším na led a novou sezónu.